BEZ NIESPODZIANKI

W meczu 1/8 rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu woj. podlaskiego trzecioligowe rezerwy JAGIELLONII Białystok pokonały WARMIĘ 5:1.

Zespół gości przyjechał do Grajewa w młodzieżowym składzie, bez podstawowych piłkarzy ekstraklasowej drużyny. W wyjściowym składzie „Jagi” pojawiło się na boisku czterech zawodników zgłoszonych do Ekstraklasy – Maliszewski, Nawrocki, Bortniczuk i Majsterek.

Od pierwszych minut goście dominowali na boisku i szybko przełożyli to na gole – po kwadransie gry było już 3:0 dla JAGIELLONII i zapowiadało się na pogrom naszego zespołu. Chwała dla grajewian, że mimo takiego obrotu sprawy podjęli walkę. W 32 minucie Kondratowicz zdobył gola, ale już kilka minut później Maciej Bortniczuk z rzutu karnego podwyższył na 4:1 dla trzecioligowców. Drużyna z Białegostoku grała szybko, składnie i bezlitośnie wykorzystywała błędy WARMII, będąc bezdyskusyjnie lepszym piłkarsko zespołem.

W drugiej połowie grajewianie nie zrażeni wysokim prowadzeniem JAGIELLONII ambitnie atakowali i stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia bramki – w 49 minucie bliski gola był Bińczak, w 59 minucie strzelał Kamil Randzio a chwilę później groźnie strzelał głową Edison. Niestety, w 62 minucie przepięknym Mikołaj Wasilewski przepięknym strzałem ustalił wynik na 5:1 dla JAGIELLONII.

To była swego rodzaju lekcja dla naszego zespołu jak należy grać – szybko, nowocześnie i skutecznie. Zespół JAGIELLONII, w którym znajdują się najbardziej utalentowani zawodnicy z Białegostoku a także sprowadzani z całego kraju (np. Jan Majsterek to zawodnik pozyskany przez JAGIELLONIĘ ze szkółki FC Barcelona – ESCOLI Warszawa) był faworytem środowego meczu i zasłużenie wygrał. Z pokorą przyjmujemy lekcję i wracamy do ligowej rzeczywistości.

1/8 Pucharu Polski na szczeblu woj. podlaskiego

30.09.2020 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – JAGIELLONIA II Białystok 1:5 (1:4)

Bramki:0:1 Mikołaj Wasilewski 4′, 0:2 Maciej Bortniczuk 10′, 0:3 Maciej Bortniczuk 15′, 1:3 Dawid Kondratowicz 32′, 1:4 Maciej Bortniczuk 37′ (rzut karny), 1:5 Mikołaj Wasilewski 62′

WARMIA: 12.Święciński –  5.Randzio (Kpt), 3.Tuzinowski, 18.Edison, 6.Stankiewicz (46′ 13.Śleszyński) – 4.Mikucki (73′ 13.Marczykowski), 17.Arciszewski, 10.Popławski (63′ 16.Sypytkowski), 8.Bińczak (70′ 2.Krupa)  – 7.Kondratowicz (76′ 15.Hołtyn) , 9.Bogdaniuk (43′ 19.Nowik)

REZERWA: 1.Sobolewski – 11.Marczykowski, 2.Krupa, 13.Śleszyński, 16.Sypytkowski, 15.Hołtyn, 19.Nowik

TRENER: Leszek Zawadzki

JAGIELLONIA II: 1.Maliszewski – 3.Huczko (80′ 16.Krysik), 4.Majsterek, 6.Płoszkiewicz (Kpt), 7.Jarmołowicz (70′ 14.Żero), 8.Bayer (63′ 11.Twarowski), 9.Bortniczuk (63′ 18.Matras), 10.Nawrocki, 13.Matus, 21.Wasilewski (80′ 19.Szmidt), 22.Pankiewicz (70′ 17.Włodarczyk)

REZERWA: 12.Gostomski – 11.Twarowski, 14.Żero, 16.Krysik, 18.Matras, 19.Szmidt, 17.Włodarczyk

TRENER: Wojciech Kobeszko

Sędzia:  Marcin Jakubowski (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Sypytkowski (WARMIA)