NADAL BEZ ZWYCIĘSTWA

Na początek sezonu 2020/2021 piłkarze naszego zespołu nie rozpieszczają wynikami swoich sympatyków. Po przykrej porażce 0:3 u siebie z PROMIENIEM Mońki WARMIA zaledwie zremisowała dwa kolejne mecze z niżej notowanymi zespołami.

W środę 19 sierpnia nasi piłkarze zmierzyli się w Kolnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią z beniaminkiem IV ligi ORŁEM. Pierwsze pół godziny to duża przewaga naszego zespołu, między innymi aż 7 rzutów rożnych, z których jednak nie mieliśmy wiele korzyści. W 34 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gospodarzy doświadczony Robert Brzeziński sprytnym strzałem z pola karnego pokonał naszego bramkarza i ORZEŁ niespodziewanie objął prowadzenie. Wyrównał w 54 minucie Marcin Mikucki, który fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał znakomicie spisującego się w tym meczu w bramce ORŁA Adama Ałajko. Okazji do kolejnych goli nie brakowało – Edison trafił w słupek, a świetny strzał Bogdaniuka obronił bramkarz ORŁA. Gra naszego zespołu wyglądała dużo lepiej, niż w meczu z PROMIENIEM, ale skuteczność była niestety kiepska.

Skrót z meczu: https://youtu.be/Hb4FdlZvKhg

19.08.2020 Kolno, boisko ze sztuczną nawierzchnią
ORZEŁ Kolno – WARMIA Grajewo 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Robert Brzeziński 34′, 1:1 Marcin Mikucki 54′

ORZEŁ: 99.Ałajko – 7.K.Grala, 6.Prusinowski, 5.D.Grala, 4.Korzep (65′ 14.Banach), 10.Sielawa (89′ 2.Zduńczyk), 13.Łazarczyk, 9.Sadowski, 8.Olszar, 11.Kaczmarczyk, 20.Brzeziński (Kpt) (76′ 18.Nerko)
REZERWA: 12.Falkowski – 14.Banach, 16.Nerko, 2.Zduńczyk, 19.Wszeborowski, 3.Sokołowski, 18.Rogalski
WARMIA: 12.Święciński –  4.Mikucki, 17.Arciszewski, 18.Edison, 6.Stankiewicz (77′ 5.Randzio) – 13.Wójcicki (55′ 3.Bińczak) 10.Popławski (90′ 15.Koszczuk), 11.Górski (Kpt), 19.Nowik, 9.Bogdaniuk (87′ 8.Marczykowski) – 7.Kondratowicz

REZERWA: 1.Bieńkowski – 8.Marczykowski, 16.Sienkiewicz, 3.Bińczak, 2.Niebrzydowski, 15.Koszczuk, 5.Randzio

Sędzia: Paweł Mackiewicz (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Sielawa, Korzep, Sadowski, Kaczmarczyk (ORZEŁ), Mikucki (dwie), Randzio, Stankiewicz (WARMIA)

W sobotę 22 sierpnia przed własną publicznością nasz zespół znów zremisował – tym razem bezbramkowo z MOSP Białystok. Znów było sporo niewykorzystanych okazji do zdobycia goli dla WARMII, ale w końcówce meczu tylko fenomenalna postawa Filipa Święcińskiego w bramce uratowała nam remis. Nasz bramkarz w kapitalnym stylu obronił rzut karny w 81 minucie. Święciński znakomicie zachował się też w doliczonym czasie gry, gdy obronił strzał z bliska Michała Osypiuka. Warto wspomnieć, że mecz był okazją do pomocy dla Sebastiana Ocimka – 16-letniego zawodnika POJEZIERZA Prostki, który doznał koszmarnej kontuzji w meczu swojego zespołu. Zarząd Klubu zdecydował się przekazać cały dochód z meczu w wysokości 1140 zł na pomoc młodemu piłkarzowi (http://pomagam.pl/sebastianocimek).

Skrót z meczu: https://youtu.be/AbKY5nVU96E

22.08.2020 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – MOSP Białystok  0:0

WARMIA: 12.Święciński –  5.Randzio (Kpt), 17.Arciszewski, 18.Edison, 6.Stankiewicz (82′ 3.Kwieciński) – 4.Mikucki, 10.Popławski, 11.Górski (46′ 9.Bogdaniuk), 19.Nowik (87′ 14.Śleszyński), 16.Bińczak (75′ 8.Marczykowski) – 7.Kondratowicz (76′ 2.Niebrzydowski)

REZERWA: 2.Niebrzydowski, 3.Kwieciński, 8.Marczykowski, 9.Bogdaniuk, 13.Wójcicki, 15.Sienkiewicz, 14.Śleszyński

MOSP: 96.Piećko – 3.Grabarz (Kpt), 5.Buchowski, 6.Osypiuk, 8.Grygoruk (86′ 27.Denejka), 10.Karol (51′ 7.Kapla), 13.Mularczyk, 16.Tsishkin, 9.Sawicki (68′ 11.Kalinowski), 21.Zabłocki , 81.Zakrzewski (78′ 19.Bućko)

REZERWA: 12.Pogorzelski – 7.Kapla, 19.Bućko, 27.Dejneka, 11.Kalinowski, 25.Perkowski, 77.Wołosik

Sędzia: Damian Tanajewski (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Nowik, Randzio (WARMIA), Grabarz (MOSP)

To był ostatni mecz trenera Andrzeja Olszewskiego w roli szkoleniowca WARMII Grajewo. Po sobotnim meczu Zarząd Klubu na mocy porozumienia stron zakończył współpracę z trenerem. Szkoleniowiec pracował w naszym Klubie nieco ponad rok. Prowadził WARMIĘ w 18 meczach ligowych (9 zwycięstw, 4 remisy, 5 porażek), w których zdobyliśmy 31 punktów. Bilans bramkowy to 35 zdobytych i aż 33 stracone.

W tygodniu przed kolejnym ligowym meczem, który zostanie rozegrany w sobotę 29 sierpnia o 17:00 w Siemiatyczach zajęcia treningowe prowadzili trzej doświadczeni piłkarze: Marcin Arciszewski, Paweł Górski i Kamil Randzio. Ten ostatni jest obecnie w trakcie kursu UEFA A – właśnie ta licencja jest konieczna do prowadzenia zespołu na poziomie IV ligi piłkarskiej. Kamil, który w naszym Klubie szkoli zespół juniorów starszych otrzymał tymczasową zgodę  Podlaskiego Związku Piłki Nożnej w Białymstoku (do czasu ukończenia kursu) i to on ze wsparciem Marcina Arciszewskiego tymczasowo poprowadzi WARMIĘ w Siemiatyczach do czasu zatrudnienia przez Zarząd Klubu nowego trenera. W minionym tygodniu prowadzone były intensywne, trudne rozmowy z potencjalnymi kandydatami. Nazwisko nowego szkoleniowca WARMII poznamy w przyszłym tygodniu.

Do Siemiatycz nasz zespół wyjeżdża bez Janusza Stankiewicza, Macieja Krupy, Pawła Górskiego (sprawy prywatne) oraz kontuzjowanych Filipa Chmielewskiego i Mateusza Tuzinowskiego.

CRESOVIA w przeciwieństwie do naszego zespołu zanotowała świetny start. W trzech dotychczas rozegranych meczach zremisowała 1:1 w Mońkach z PROMIENIEM, pokonała u siebie ORŁA Kolno aż 7:1 i w Białymstoku MOSP 3:2. W ubiegłym sezonie w jedynym rozegranym między zespołami WARMII i CRESOVII meczu w Grajewie wygrały „Wilczki” 3:0.

Relację tekstową z meczu w Siemiatyczach przeprowadzimy w sobotę od 17:00 na stronie https://kswarmiagrajewo.pl (zakładka Relacja LIVE)