SIATKONOGA Z WARMIĄ

W sobotę 13 czerwca wraz z zaprzyjaźnionym Futsal MOSiR Grajewo i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Grajewie organizujemy I GRAJEWSKI TURNIEJ SIATKONOGI.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy! Okazja do rekreacyjnego współzawodnictwa z zawodnikami naszego Klubu!

Turniej jest pierwszą edycją i mamy nadzieję, że na stałe wpisze się do organizowanych imprez w Grajewie. Zapraszamy dosłownie wszystkich, którzy chcą spróbować tej odmiany piłki nożnej, zarówno doświadczone pary jak i zupełnych początkujących. Każda z zgłaszających się drużyn musi składać się z dwóch zawodników. Najpierw na miejscu drużyny zostaną podzielone na grupy, gdzie rozegrają spotkania każdy z każdym, a następnie przewidziano turniej finałowy w formie play offów (do dwóch wygranych setów, każdy do 21 pkt.).
Koszt uczestnictwa to 30 PLN od drużyny (płatne u organizatora na miejscu).
Organizatorzy zapewniają wodę dla wszystkich drużyn oraz puchary dla trzech najlepszych ekip.

Zapisy oraz wszelkie informacje pod numerami telefonu: 514375076 lub 503359716

Początek rozgrywek o godzinie 10:00 na boisku przy Klubie Hades w Grajewie.

Siatkonoga to dyscyplina sportu składająca się z dwóch odmian: futnetu – siatkonogi na niskiej siatce i twardym podłożu i footvolleya – siatkonogi plażowej.
Gra polega na odbijaniu piłki pomiędzy dwiema drużynami ponad siatką umieszczoną na wysokości 1,1 metra nad ziemią. Odbicia można wykonywać każdą częścią ciała oprócz rąk.
W siatkonodze rozróżnia się trzy konkurencje: grę pojedynczą, grę podwójną i grę w trójkach. W Polsce najpopularniejsze są singiel i debel.
Na świecie siatkonoga nosi nazwę futnet, za jej promocję zaś odpowiada Światowa Federacja Siatkonogi (UNiF), a w Europie (EFTA).

 

Opis turnieju i zasady uczestnictwa:

Turniej ma charakter rekreacyjny.

– termin: 13.06 godz. 10.00. Zbiórka i zebranie uczestników 9.30,
– miejsce: boisko „Hades”,
– wpisowe 30 zł/para,
– gra 2×2, drużyny dwuosobowe
– punktacja: mecz rozgrywany do dwóch wygranych setów. Jeden set 21 punktów,
– system rozgrywek: GRUPA + PLAY OFF. W dniu zawodów odbędzie się losowanie grup. Mecze grupowe – każdy z każdym. Z każdej grupy do półfinału wchodzą dwie drużyny. Drużyna, która przegra mecz półfinałowy odpada z turnieju,
– nagrody: Puchary dla trzech drużyn, które zajęły miejsca 1-3,
– sytuację sporne rozstrzyga organizator turnieju,
– organizator nie ponosi odpowiedzialności za urazy oraz stan zdrowia uczestników.

Szczegółowy regulamin zawodów dostępny u organizatora na miejscu.