#ZOSTAŃWDOMU W OCZEKIWANIU NA START ROZGRYWEK

W środę 11 marca Wydział Gier Podlaskiego Związku Piłki Nożnej w Białymstoku podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu rozgrywek piłkarskich na Podlasiu. Decyzja spowodowana była sytuacją związaną z dynamicznie rozprzestrzeniającym się na terenie naszego kraju koronawirusem COVID-19. Jak zapewne wszyscy wiedzą, był to początek kolejnych decyzji podejmowanych w kolejnych dniach przez PZPN, Ekstraklasę i UEFA z odwołaniem tegorocznych Mistrzostw Europy na czele. Chyba nie ma obecnie instytucji, organizacji, firm czy osób fizycznych nie odczuwających aktualnej sytuacji w kraju. Tak jest też w przypadku naszego Klubu. Po decyzji o zawieszeniu rozgrywek piłkarze WARMII Grajewo odbyli środowy trening, który zarazem był ostatnim wspólnym treningiem przed przerwą. Jeszcze w środę 11 marca Zarząd Klubu podjął decyzję o czasowym zawieszeniu treningów wszystkich piłkarskich zespołów młodzieżowych w naszym mieście. Decyzja obowiązuje do odwołania i była podjęta w konsultacji z Dyrektorem MOSiR, a więc dotyczy zarówno zespołów funkcjonujących w strukturze Akademii Piłkarskiej WARMII Grajewo jak i tych, które są w MOSiR.

W czwartek 12 marca w godzinach przedpołudniowych przedstawiciel zarządu naszego klubu odbył spotkanie z Burmistrzem Miasta Grajewo panem Dariuszem Latarowskim i Wiceburmistrzem panem Maciejem Bednarko. Zarząd podjął decyzję o wstrzymaniu treningów zespołu w trosce o zdrowie zawodników i ich rodzin. Trener Andrzej Olszewski opracował indywidualny plan treningowy dla każdego z piłkarzy. Zawodnicy zobowiązani są do elektronicznego raportowania wykonywanych zadań treningowych dla szkoleniowca a także stałego kontrolowania swojej wagi.

Kolejną decyzją Zarządu w tej kryzysowej sytuacji było wystąpienie do Wydziału KRS Sądu Rejonowego w Białymstoku z informacją o braku możliwości zwołania walnego zebrania członków Klubu w terminie do końca marca bieżącego roku. W aktualnej sytuacji zwołanie zebrania narażałoby zdrowie członków Klubu i ich rodzin oraz byłoby niezgodne z wytycznymi na temat organizowania zgromadzeń w czasie stanu zagrożenia epidemicznego. Walne zebranie członków K.S. WARMIA planowane było na 27 marca. Nowy termin zostanie ogłoszony natychmiast po odwołaniu przez władze stanu zagrożenia epidemicznego.

A w oczekiwaniu na wznowienie rozgrywek po prostu #zostańwdomu