BEZBRAMKOWO Z TROSZYNEM.

Kolejny tydzień przygotowań piłkarzy WARMII Grajewo do rundy wiosennej zakończył sparing, który nasi piłkarze rozegrali w sobotę na sztucznej trawie w Łomży. Tym razem grajewianie zmierzyli się z KS CK Troszyn. Zespół z niewielkiej miejscowości położonej w powiecie ostrołęckim, po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce w mazowieckiej Lidze Okręgowej (grupa ciechanowsko – ostrołęcka) i ustępuje jedynie ostrołęckiej NARWI. Trenerem KS CK jest znany z występów w Ekstraklasie (m.in. JAGIELLONIA i GKS Bełchatów) Marcin Truszkowski. O ambicjach zespołu z Troszyna najlepiej świadczy to, że w przerwie zimowej do tej drużyny dołączyło dwóch wyróżniających się jesienią zawodników WISSY Szczuczyn Robert Cychol i Marcin Świderski.

Sobotni mecz nie był pasjonującym widowiskiem. Trochę więcej sytuacji bramkowych miała WARMIA, ale w pierwszej połowie przestrzelił Edison a w drugiej okazje zmarnowali Dawid Kondratowicz i Paweł Górski. Najlepszą szansę dla Troszyna w drugiej połowie świetnie wybronił  Łukasz Sobolewski. Oba zespoły sprawiały wrażenie zmęczonych tygodniem intensywnych treningów.

W minionym tygodniu Zarząd naszego Klubu sfinalizował transfery dwóch nowych zawodników. Pierwszy – Aleksander Popławski (a właściwie Aleksandr Popławskij) to pochodzący z Białorusi, a mieszkający w Ełku, 29-letni środkowy pomocnik lub napastnik. Zawodnik mieszka w Polsce od dziecka i jest wychowankiem MOSP Białystok. W swojej karierze grał m.in. w RUCHU Wysokie Mazowieckie, PŁOMIENIU Ełk, ROMINCIE Gołdap a ostatnio w BIEBRZY Goniądz. W ubiegłym roku Popławski dwukrotnie trafił do bramki WARMII – w meczu kontrolnym rozgrywanym w lipcu a także październikowym spotkaniu ligowym. W tym drugim spotkaniu Aleksander wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Arkadiuszu Bogdaniuku, który jest naszym drugim nabytkiem w przerwie zimowej. Arek ma 21 lat i jest wychowankiem klubu RONA 03 Ełk. Przed pobytem w BIEBRZY Goniądz – dokąd sprowadził go szkoleniowiec Bartłomiej Koniecko (nasz były zawodnik) – grał w PŁOMIENIU Ełk, MKS Ełk i ZNICZU Biała Piska. Występuje na pozycji skrzydłowego lub napastnika. Zawodnicy związali się z naszym Klubem do końca sezonu z opcją przedłużenia na kolejny. Obaj od 15 stycznia trenują z zespołem imponując wysoką frekwencją na treningach oraz zaangażowaniem. Bogdaniuk zdobył dwa gole w pierwszym sparingu, który WARMIA wygrała z ŁKS 1926 Łomża 4:0. Wierzymy, że na dopływie „świeżej krwi” do zespołu skorzysta cała drużyna a zwłaszcza ofensywa WARMII.

Kadra zespołu jest tym samym skompletowana i trudno spodziewać się w niej kolejnych zmian. Przypomnijmy, że w porównaniu ze składem z rundy jesiennej ubyli: Karol Janik (BIEBRZA Goniądz), Paweł Drażba (prawdopodobnie MAMRY Giżycko), Przemysław Zarzecki (studia w Białej Podlaskiej), Piotr Chyliński (prawdopodobnie POJEZIERZE Prostki) i Robert Gadomski (kontuzja, przerwał treningi) oraz Marcel Formejster (przerwał treningi). Na krótko wrócił do treningów Łukasz Domurat, który jednak ponownie je przerwał.

Na dziś szeroka kadra WARMII przedstawia się następująco:

BRAMKARZE: Dariusz Bieńkowski (ur. 2003, wychowanek), Łukasz Sobolewski (ur. 1998, wychowanek), Filip Święciński (ur. 2002, wychowanek)

OBROŃCY: Marcin Arciszewski (ur. 1986, wychowanek), Edison Fernandes Da Silva Junior (ur. 1989, MKS Mława), Wojciech Koszczuk (ur.1995, wychowanek), Maciej Krupa (ur. 1998, wychowanek), Kuba Kwieciński (ur. 2003, wychowanek ), Kamil Randzio (ur. 1990, wychowanek), Janusz Stankiewicz (ur. 1986, ROMINTA Gołdap)

POMOCNICY i NAPASTNICY: Arkadiusz Bogdaniuk (ur. 1998, BIEBRZA Goniądz), Filip Chmielewski (ur. 2003, wychowanek), Mateusz Cybulski (ur.1997, wychowanek), Tomasz Dzierzgowski (ur.1990, GRYF Gródek), Paweł Górski (ur. 1990, wychowanek), Dawid Kondratowicz (ur. 2000, POJEZIERZE Prostki), Dominik Kukliński (ur. 2003, wychowanek), Mateusz Marczykowski (ur. 2000, wychowanek), Marcin Mikucki (ur. 1993, wychowanek), Hubert Mściwujewski (ur. 2001, wychowanek), Kacper Niebrzydowski (ur. 2003, wychowanek), Aleksander Popławski (ur. 1991, wychowanek ), Kacper Śleszyński (ur. 2003, wychowanek), Krystian Wójcicki (ur. 2001, wychowanek).

Oprócz Popławskiego i Bogdaniuka do kadry seniorów awansowali dwaj zawodnicy zespołu juniorów – Kuba Kwieciński i Dominik Kukiliński, którzy zostaną zgłoszeni do rozgrywek IV ligi  w rundzie wiosennej. Poza wymienionymi zawodnikami w kadrze zespołu są też odbywający rehabilitację po operacjach Mateusz Tuzinowski i Paweł Sypytkowski. Trudno jednak przewidzieć, czy w rundzie wiosennej zobaczymy ich na boisku.

Kolejny mecz kontrolny WARMIA zagra w sobotę 22 lutego w Kolnie z tamtejszym ORŁEM.

Skrót z meczu z KS CK Troszyn:

15.02.2020 Łomża, boisko ze sztuczną nawierzchnią

WARMIA Grajewo – KS CK Troszyn 0:0

WARMIA: Święciński (46′ Sobolewski) – Randzio (86′ Kukliński), Arciszewski (46′ Koszczuk), Edison (46′ Krupa), Stankiewicz (85′ Kwieciński) – Mikucki (77′ Marczykowski), Popławski (77′ Śleszyński), Cybulski, Górski, Bogdaniuk (46′ Wójcicki) – Kondratowicz (65′ Bogdaniuk)

Arkadiusz Bogdaniuk

Aleksander Popławski