WARMIA PO PIERWSZYM TRENINGU

Po niemal dwóch miesiącach przerwy zimowej w środę do zajęć treningowych wrócili piłkarze WARMII Grajewo. Na pierwszym treningu szkoleniowiec zespołu Andrzej Olszewski miał do dyspozycji 24 zawodników: Bieńkowski, Sobolewski, Święciński – Formejster, Krupa, Koszczuk, Randzio, Kramkowski, Stankiewicz, Kwieciński – Kukliński, Chmielewski, Śleszyński, Cybulski, Górski, Domurat, Wójcicki, Mikucki, Mściwujewski, Marczykowski, Niebrzydowski, Kondratowicz oraz dwóch piłkarzy, których chcemy pozyskać a których przyjście do naszego Klubu może okazać się znacznym wzmocnieniem zespołu. Obaj porozumieli się już z Zarządem, złożyli podania o przyjęcie do naszego Klubu i pozostały tylko do załatwienia formalności związane z ich transferem.

Dzięki sprzyjającej pogodzie i zamontowanemu oświetleniu boiska przy klubie HADES po raz pierwszy w historii nasi piłkarze rozpoczęli noworoczne zajęcia na naturalnym, trawiastym boisku!

Z zawodników grających jesienią z zespołu ubył Karol Janik, który skorzystał z propozycji BIEBRZY Goniądz, gdzie od rundy wiosennej będzie grającym trenerem. Karol chce rozwijać się jako trener, posiada licencję trenerską UEFA A, która pozwala mu samodzielnie prowadzić zespół na poziomie m.in. IV ligi. W tej sytuacji Zarząd naszego Klubu osiągnął porozumienie z zawodnikiem i po rundzie jesiennej pożegnał się on z naszym zespołem. Dziękujemy Karolowi za występy w WARMII i życzymy sukcesów w nowej roli!

Nową – znaną twarzą jest… powracający do gry po półrocznym pobycie za granicą Łukasz Domurat. Zawodnik chce nadrobić zaległości treningowe i z dużym zaangażowaniem uczestniczył w pierwszym treningu. W obliczu tak dużej liczby straconych bramek w rundzie wiosennej – aż 29 w 15 meczach (tyle samo straciliśmy przez… cały ubiegły sezon w 32 spotkaniach!) nasza nieco dziurawa defensywa zdecydowanie wymaga naprawy i Łukasz w formie na pewno jest w stanie ją wzmocnić.

W środowym treningu wzięli też udział kolejni trzej zawodnicy z zespołu juniorów trenera Kamila Randzio: 18-letni Karol Kramkowski oraz o rok młodsi Kuba Kwieciński i Dominik Kukliński. Wszyscy trzej mają szansę w okresie przygotowań zasłużyć na awans do kadry seniorów już od rundy wiosennej.

W pierwszych zajęciach nie wzięli udziału Marcin Arciszewski i Brazylijczyk Edison, których brak był spowodowany ich pracą zawodową oraz Tomasz Dzierzgowski, który uczestniczy w  ligowym sezonie ekstraklasy futsalu w barwach białostockiego MOKS Słoneczny Stok.

W okresie przygotowawczym do rundy wiosennej, której start zaplanowany jest na 14 marca zespół będzie trenował na grajewskich obiektach. Zaplanowanych jest siedem meczów kontrolnych:

– 25.01 ŁKS 1926 Łomża (w Łomży)

– 01.02 SPARTA Augustów (w Augustowie)

– 08.02 OLIMPIA Zambrów (w Zambrowie)

– 15.02 CK Troszyn (w Łomży)

– 22.02 ORZEŁ Kolno (w Kolnie)

– 29.02 BIEBRZA Goniądz (w Łomży)

– 07.03 MAZUR Ełk (w Ełku)

Mecze zaplanowane są do rozegrania na sztucznych boiskach, ale jeśli warunki atmosferyczne pozwolą będziemy starali się rozgrywać je na naturalnej nawierzchni w Grajewie.