ZAPOWIEDŹ 14.KOLEJKI IV LIGI

Delikatnie później niż zamierzaliśmy i zamierzamy to robić, ale jeszcze przed startem całej serii. Zaczynamy zapowiedź kolejki numer 14, która startuje już za chwilę. Wszystkie mecze zostaną rozegrane przez dwa dni o godzinie 13:00.

 

Na początek dwa spotkania rozgrywane właśnie dziś:

 

SPARTA Augustów – TUR Bielsk Podlaski

 

TUR w poprzedniej kolejce wygrał po bardzo ciekawym meczu u siebie z KRYPNIANKĄ, a SPARTA przegrała mecz w Łomży z WISSĄ. Drużyna z Augustowa zdecydowanie lepiej punktuje w meczach u siebie i tym sugerujemy się przewidując wynik tego spotkania. TUR jest regularny zarówno w meczach u siebie, jak i tych wyjazdowych

 

Nasz typ: X – SPARTA udowodni, że jest u siebie drużyną bardzo groźną i urwie punkty TUROWI.

 

WARMIA Grajewo – ŁKS 1926 Łomża

 

WARMIA w poprzedniej kolejce nie pokazała nic szczególnego w meczu wyjazdowym z MOSP, ale nasza drużyna w meczach domowych gra zupełnie inaczej. Jako jedyni w całej lidze na 6 rozegranych meczów mamy 6 zwycięstw bez choćby straty punktu i oby to dziś się nie zmieniło. Zawodnicy ŁKS 1926 punktuja nieregularnie i jak do tej pory zgromadzili zaledwie 16 punktów w 13 spotkaniach. Oby po meczu w Grajewie ten bilans się nie poprawił.

 

Nasz typ: 1 – WARMIA pokaże charakter i mimo dużych osłabień wygra ten hitowy pojedynek.

 

Pozostałe 6 spotkań zostanie rozegrane w niedzielę, a pary prezentują się następująco:

 

BIEBRZA Goniądz – CRESOVIA Siemiatycze

 

BIEBRZA przegrała ostatnio w Mońkach, a CRESOVIA w Dąbrowie Białostockiej, więc obie ekipy zechcą zrehabilitować się za słaby wynik z poprzedniego tygodnia. W dużo bardziej korzystniejszej sytuacji widzimy tu BIEBRZĘ, która jutro zapunktuje w meczu domowym. CRESOVIA jak już pisaliśmy tydzień temu, spisuje się fatalnie w meczach wyjazdowych i po 6 takich meczach ich bilans bramkowy wynosi 3-21.

 

Nasz typ: 1 – BIEBRZA pewnie pokona drużynę z Siemiatycz.

 

KS Michałowo – DĄB Dąbrowa Białostocka

Michałowo po wpadce z poprzedniej kolejki i dużej sensacji, jaką było wysokie przegranie swojego meczu z HETMANEM ma szansę pokazać, że to był tylko wypadek przy pracy w meczu z drużyną z Dąbrowy. Goście z kolei, w których szeregach występuję wielu zawodników z rozwiązanych rezerw WIGIER wygrali wprawdzie ostatnio 1:0 z CRESOVIĄ, ale w jutrzejszym meczu w Michałowie będą skazani wrócić z 0 dorobkiem punktowym.

Nasz typ – 1 – Michałowo musi wygrać ten mecz jeśli chce wrócić do górnej części tabeli i liczyć się o podium przed wiosną.

 

SOKÓŁ 1946 Sokółka – HETMAN Białystok

Ciekawe spotkanie z racji ostatnich wyników, HETMAN wygrał wysoko z faworytem z Michałowa, a SOKÓŁ 1946 przegrał boleśnie z rezerwami “Jagi”. Ciężko przewidzieć co może się wydarzyć na boisku w Sokółce. Patrząc tylko na ostatnią kolejkę, to HETMAN powinien być faworytem, ponieważ urwał punkty JAGIELLONII i  wysoko odprawił Michałowo. Ta liga rządzi się jednak własnymi prawami.

 

Nasz typ: X – nie wiemy czego można się tu spodziewać, więc postawimy asekuracyjnie na remis.

 

KRYPNIANKA Krypno – JAGIELLONIA II Białystok

 

Beniaminek z Krypna podejmie “dwójkę” JAGIELLONII, goście są faworytem w każdym ze spotkań i biorąc pod uwagę fakt, że pierwsza drużyna spotkanie rozegrała wczoraj, możemy spodziewać się posiłków. KRYPNIANKA mimo, że wygląda całkiem solidnie nie powinna mieć szans z wyżej notowanym rywalem.

 

Nasz typ: 2 – Jaga nie straci przewagi nad TUREM w tabeli pewnie zwycięży z beniaminkiem.

 

SPARTA 1951 Szepietowo – WISSA Szczuczyn

Kolejne z ciekawych spotkań – mocna u siebie SPARTA podejmuje solidnie punktującą WISSĘ. Szczerze mówiąc w tym meczu możemy spodziewać się wszystkiego, nie zdziwi nas zarówno wysokie zwycięstwo SPARTY jak i wynik w drugą stronę dla WISSY. Za WISSĄ przemawia fakt, że stracili najmniej bramek z całej ligowej stawki.

 

Nasz typ: 2 – Po bardzo zaciętym meczu 3 punkty z trudnego terenu wywiezie WISSA.

 

PROMIEŃ Mońki – MOSP Białystok

 

MOSP, który przegrał tydzień temu z WARMIĄ kontra PROMIEŃ po zwycięstwie nad BIEBRZĄ. Faworyt może być tylko jeden PROMIEŃ w meczach u siebie nie zawodzi i powinien wysoko wygrać nad młodą drużyną z Białegostoku.

 

Nasz typ: – pewne i wysokie zwycięstwo PROMIENIA.

 

Zapraszamy na kolejną zapowiedź już za tydzień, a tuż po weekendzie na podsumowanie obecnej 14.kolejki!

Zachęcamy do udania się na mecze w swoich miastach i wspierania lokalnego futbolu. To tu grają Wasi przedstawiciele i warto ich wspierać swoją obecnością czy dopingiem. Meczów w TV jest zdecydowanie więcej – wybierzecie sobie coś w innym terminie! Do zobaczenia na stadionie! 🙂

Please follow and like us:
error