Podsumowanie 13.kolejki IV ligi

Obiecaliśmy – rozpoczęliśmy, spotkało się z pozytywnym odbiorem, więc należy kontynuować. Na początek krótkie podsumowanie ostatniej kolejki, a wieczorem zapowiedź 14.kolejki:

W meczach czwartkowych zagrały drużyny:

 

JAGIELLONIA II Białystok 9 – 1 SOKÓŁ 1946 Sokółka

 

Wynik mówi sam za siebie, przewidywaliśmy przewagę rezerw „Jagi”, ale jednak gdzieś tam z tyłu chcieliśmy wierzyć, że SOKÓŁ postawi się w Białymstoku. Nic bardziej mylnego, rezerwy „przejechały” się po ekipie z Sokółki mimo braku posiłków z „jedynki” i nadal pewnie przewodzą w tabeli.

 

WISSA Szczuczyn 2 – 0 SPARTA Augustów

 

WISSA zgodnie z przewidywaniami wygrała swój mecz ze słabo spisującą się na wyjazdach SPARTĄ i depcze po piętach wiceliderowi z Bielska, czekając na ich potknięcie. Skromne, aczkolwiek pewne zwycięstwo 2:0 w meczu „u siebie”.

 

To tyle jeśli chodzi o spotkania czwartkowe, na sobotę zaplanowane były 3 spotkania w których o punkty walczyły ekipy:

 

PROMIEŃ Mońki 3 – 1 BIEBRZA Goniądz

 

BIEBRZA powalczyła, ale to zdecydowanie za mało na wyżej notowaną drużynę PROMIENIA. PROMIEŃ dzięki zwycięstwu znalazł się na 7 miejscu w tabeli i powinien podtrzymać zwycięską serię, jeśli przed rundą wiosenną chce nadal liczyć się w walce o czołowe lokaty.

 

MOSP Białystok 0 – 1 WARMIA Grajewo

WARMIA zwyciężyła w tym meczu bardzo skromnie i po bólach. O meczu można napisać, że się odbył i należałoby postawić „kropkę”. Cieszy to, że nawet mimo słabszej postawy nie straciliśmy bramki, a w końcówce indywidualna akcja Dawida Kondratowicza dała 3 punkty.

 

TUR Bielsk Podlaski 4 – 2 KRYPNIANKA Krypno

Jedno z ciekawszych spotkań w tej kolejce. TUR konsekwentnie ściga rezerwy „Jagi” i po zaciętym – zgodnie z przewidywaniami, meczu pokonał beniaminka z Krypna. 4:2 – dużo bramek, ofensywna gra obu zespołów, bardzo ciekawe widowisko dla kibiców. KRYPNIANKA napsuje jeszcze krwi faworytom.

 

Na koniec zostawiliśmy 3 mecze niedzielne:

 

HETMAN Białystok 5 – 1 KS Michałowo

Zdecydowanie niespodzianka kolejki! HETMAN wysoko ograł KS Michałowo zachowując kontakt z środkiem tabeli. Przewidywaliśmy, że powalczą z Michałowem, ale tak wysokiego zwycięstwa nie spodziewał się raczej nikt. Oby podtrzymali formę w kolejnych spotkaniach.

 

DĄB Dąbrowa Białostocka 1 – 0 CRESOVIA Siemiatycze

CRESOVIA nie poprawiła bilansu bramkowego na wyjazdach, a DĄB skromnie przypieczętował drugie 3 punkty w tym sezonie. Mecz walki zakończony zwycięstwem Dębu, które pozwala z nadzieją patrzeć w kierunku utrzymania w lidze.

 

ŁKS 1926 Łomża 2 – 2 SPARTA 1951 Szepietowo

 

Mecz „przyjaźni”, więc ekipy zgodnie podzieliły się punktami też na boisku. Były gole (I to jakie! Jedna z bramek dla SPARTY to prawdziwa „perełka”), była walka. Ciekawe spotkanie zakończone remisem 2:2. ŁKS pełnej puli musi szukać w kolejnych spotkaniach.

 

Zapraszamy na kolejne podsumowanie już za tydzień, mamy nadzieję, że szybciej, bezpośrednio po weekendzie, a już dziś wieczorem kolejna zapowiedź, tym razem 14.kolejki!

 

Zachęcamy do chodzenia na mecze w swoich miastach i wspierania lokalnego futbolu. To tu grają Wasi przedstawiciele i warto ich wspierać swoją obecnością czy dopingiem. Meczów w TV jest zdecydowanie więcej – wybierzecie sobie coś w innym terminie! Do zobaczenia na stadionie! 🙂