ZAPOWIEDŹ MECZU ZE SPARTĄ AUGUSTÓW.

Nietypowo, bo w piątek 4 października o godzinie 18:00 w Augustowie na boisku ze sztuczną nawierzchnią i przy sztucznym oświetleniu WARMIA Grajewo zmierzy się z miejscową SPARTĄ.

Drużyna z Augustowa w ostatniej kolejce pokonała u siebie swoją imienniczkę z Szepietowa 3:1 i po ośmiu kolejkach zajmuje 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów. W minionym sezonie wiosną wygraliśmy ze SPARTĄ 4:0 w Grajewie, ale jesienią w Augustowie przegraliśmy 0:1. W drużynie SPARTY gra między innymi dwóch bardzo doświadczonych zawodników – 48-letni (!!!) Piotr Chabasiński i 38-letni Łukasz Sobolewski. Mieszanka rutyny z młodością potrafi być zabójcza – przekonaliśmy się o tym w Augustowie w minionym sezonie.

Mecz ze SPARTĄ zaplanowany był na 5 listopada w Grajewie, lecz ze względu na udział w rozgrywanym w sobotę i niedzielę ogólnopolskim turnieju piłkarskim pracowników firmy JERONIMO MARTINS – czyli popularnej BIEDRONKI – poprosiliśmy klub z Augustowa o przełożenie spotkania i ustalone zostało, że jesienią gospodarzem meczu będzie SPARTA.

W naszym zespole po meczu w Krypnie nastroje nie są najlepsze. Już drugi raz w tym sezonie straciliśmy punkty w doliczonym czasie gry. Porażka w Michałowie i remis w Krypnie chwały naszym piłkarzom nie przynosi i nawet to, że straciliśmy punkty z naprawdę nieźle grającymi w piłkę zespołami nie usprawiedliwia braku koncentracji w ostatniej fazie meczu.

W ostatnich dniach WARMIĘ opuściło dwóch zawodników – Przemysław Zarzecki (wyjazd na studia w Białej Podlaskiej) i Paweł Drażba (wyjazd do wojska do Torunia). W sytuacji, gdy kontuzjowani są Paweł Sypytkowski i Mateusz Tuzinowski borykamy się już z kłopotami kadrowymi. W Augustowie nie zagra też Tomasz Dzierzgowski, który w sobotę zagra w Gliwicach w Ekstraklasie futsalu w barwach MOKS SŁONECZNY STOK Białystok. Kadra na mecz ze SPARTĄ: Święciński, Sobolewski – Koszczuk, Krupa, Edison, Arciszewski, Randzio – Mikucki, Marczykowski, Mściwujewski, Śleszyński, Cybulski, Janik, Górski, Wójcicki, Kondratowicz, Gadomski, Niebrzydowski.

Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej z meczu w Augustowie w piątek od godziny 18:00 pod adresem:

https://kswarmiagrajewo.pl/event/sparta-augustow-ks-warmia-grajewo

Przypominamy, że w środę 9 października o 15:30 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie WARMIA w 1/8 finału rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu woj. podlaskiego podejmie WISSĘ Szczuczyn.