OSTATNI MECZ SEZONU!

Trzeba przyznać, że finisz rozgrywek IV ligi podlaskiej dawno nie zapowiadał się tak pasjonująco!

Przed nami ostatnia kolejka rozgrywek IV ligi w sezonie 2018/2019. W najbliższą sobotę 22 czerwca o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie piłkarze WARMII Grajewo podejmą DĄB Dąbrowa Białostocka. Zespół z Dąbrowy Białostockiej zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli rozgrywek i ma zapewnione utrzymanie na tym poziomie rozgrywek. W ostatniej kolejce DĄB pokonał u siebie KS Śniadowo 2:1. W tym meczu pachniało sensacją, bo zdegradowany już do Ligi Okręgowej zespół ze Śniadowa prowadził aż do 88 minuty 1:0, jednak w 88 i 90 minucie dwa gole dla DĘBU zdobył Korotkiewicz i zespół z Dąbrowy Białostockiej uniknął kompromitacji. Ciekawostką jest fakt, że w zespole DĘBU występuje grający niegdyś w naszych zespołach młodzieżowych Kamil Yamaguchi. Jesienią w Dąbrowie wygrała WARMIA 2:1. Warto pamiętać, że zazwyczaj grało się nam z DĘBEM ciężko i choć grajewianie są faworytem sobotniego meczu, to nie należy spodziewać się „spacerku”…

W składzie naszego zespołu zbraknie Łukasza Domurata. Pozostali zawodnicy powinni być do dyspozycji trenera Leszka Zawadzkiego. Nikt nie musi pauzować za kartki.

Wygrana w spotkaniu z HETMANEM pozwoliła naszym piłkarzom zachować szanse na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli rozgrywek IV ligi podlaskiej i ewentualny awans do III ligi centralnej. Aby to się stało WARMIA musi w ostatniej kolejce pokonać w Grajewie DĄB Dąbrowa Białostocka a prowadzący obecnie w tabeli KS Wasilków stracić punkty (remis lub porażka w meczu z PROMIENIEM w Mońkach). Jeśli w meczu PROMIEŃ – KS Wasilków padnie remis to przy zwycięstwie WARMII nad DĘBEM oba zespoły będą miały po 75 punktów. Zgodnie z regulaminem rozgrywek Podlaskiego Z.P.N.:

  • paragraf 24
  1. W rozgrywkach prowadzonych przez Podlaski Związek Piłki Nożnej kolejność zespołów w tabeli ustala się wg zdobytych punktów.
  2. W przypadku uzyskania równej ilości punktów przez dwie i więcej drużyn o zajętym miejscu decyduje:

-przy dwóch zespołach:

  1. a) ilość zdobytych punktów w spotkaniach pomiędzy tymi drużynami,
  2. b) w przypadku równej ilość punktów korzystniejsza różnica pomiędzy zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,
  3. c) przy dalszej równości, wg obowiązującej reguły UEFA, że bramki strzelona na wyjeździe liczone są podwójnie, korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,
  4. d) przy dalszej równości, korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek,
  5. e) przy dalszej równości, większa ilość bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu,
  6. f) w przypadku, gdy dwoma zespołami o jednakowej ilości punktów są zespoły zajmujące pierwsze i drugie miejsce w tabeli lub których kolejność decyduje o awansie, a także zespoły których kolejność decyduje o spadku, stosuje się wyłącznie zasady określone w punktach a, b i c, a jeżeli one nie rozstrzygną o kolejności, zarządza się spotkanie barażowe na neutralnym boisku wyznaczonym przez Podlaski ZPN.        

Serdecznie zapraszamy Państwa na sobotni mecz kończący sezon 2018/2019. Zespół bardzo liczy na wsparcie Kibiców w ostatnim meczu.