ZAPRASZAMY NA MECZ Z WIGRAMI!

Rozgrywki IV ligi podlaskiej wkraczają w ostatnią fazę. Po zwycięstwie nad KS Wasilków piłkarzy WARMII czekają już zaledwie cztery mecze do końca sezonu. Dwa z nich odbędą się już w tym tygodniu w Grajewie. W poniedziałek suwalskie WIGRY zwróciły się do naszego Klubu z prośbą o zmianę gospodarza zaplanowanego na środę meczu pomiędzy naszymi drużynami. W tej sytuacji mecz WARMIA – WIGRY II Suwałki zostanie rozegrany w Grajewie na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w środę 5 czerwca o godzinie 17:00. Kolejne spotkanie WARMIA – KS Michałowo odbędzie się w sobotę 8 czerwca o 16:00 również na grajewskim stadionie.

Zwycięstwo nad KS Wasilków dało WARMII awans na pierwsze miejsce w tabeli IV ligi i punkt przewagi nad Wasilkowem.

Tabela: 90minut.pl

Oto jak przedstawia się terminarz meczów obu zespołów do końca rozgrywek:

WARMIA:

– kolejka 31 WIGRY II Suwałki (u siebie)

– kolejka 32 KS Michałowo (u siebie)

– kolejka 33 HETMAN Białystok (na wyjeździe)

– kolejka 34 DĄB Dąbrowa Białostocka (u siebie)

KS Wasilków:

– kolejka 31 TUR Bielsk Podlaski (u siebie)

– kolejka 32 SPARTA Augustów (na wyjeździe)

– kolejka 33 SPARTA 1951 Szepietowo (u siebie)

– kolejka 34 PROMIEŃ Mońki (na wyjeździe)

Wszystko jest więc w nogach i głowach naszych piłkarzy. Wygrywając cztery kolejne mecze na pewno wywalczymy awans do III ligi. Ucinając pojawiające się tu i ówdzie spekulacje o tym, że nasz Klub… broni się przed awansem informuję, że Zarząd naszego Klubu już 30 kwietnia przekazał do prowadzącego w przyszłym sezonie rozgrywki III ligi Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie wniosek z kompletem dokumentów licencyjnych oraz dokonał opłaty licencyjnej. Teraz wszystko zależy od piłkarzy. Zadanie nie będzie łatwe, ale przy maksymalnej koncentracji i wsparciu Kibiców ma szansę się udać!

Nasz najbliższy rywal po 28 rozegranych meczach zajmuje wysokie czwarte miejsce w tabeli z bilansem 52 punktów. W zespole grają młodzi wychowankowie suwalskiego klubu, który na finiszu rozgrywek utrzymał się w I lidze. W ostatniej kolejce suwalczanie aż 6:0 wygrali na wyjeździe z KS Śniadowo. Jesienią w Grajewie WARMIA wygrała aż 5:0, ale nie ma co wyciągać z tego wysokiego zwycięstwa daleko idących wniosków. Zwłaszcza, że grajewianie przystąpią do środowego meczu w osłabionym składzie. W meczu z Wasilkowem urazu nabawił się Marcin Arciszewski. Za otrzymane w niedzielę żółte kartki (czwarte w tym sezonie) pauzować muszą Przemysław Zarzecki i Tomasz Dzierzgowski. Pozostali zawodnicy – w tym wracający po karnej pauzie za kartki – Rafał Kozikowski powinni być do dyspozycji trenera Leszka Zawadzkiego.

Zapraszamy na środowy mecz! Początek o 17:00.