ZAPOWIEDŹ MECZU Z WISSĄ SZCZUCZYN.

W sobotę 30 marca o godzinie 15:00 na boisku w Szczuczynie WARMIA Grajewo zagra trzeci mecz w rundzie wiosennej rozgrywek IV ligi. Po zwycięstwie nad BIEBRZĄ Goniądz w minioną niedzielę kolejne trzy punkty nasz zespół zdobył… decyzją Wydziału Gier i Ewidencji Podlaskiego Związku Piłki Nożnej, który w czwartek zweryfikował wynik meczu WARMII z CRESOVIĄ Siemiatycze. Z powodu gry nieuprawnionego zawodnika zespół z Siemiatycz stracił aż 6 punktów, zdobytych wcześniej za zwycięstwa 1:0 nad WARMIĄ i TUREM Bielsk Podlaski. Tym samym nasz zespół awansował na pozycję lidera tabeli , ale KS Wasilków ma jeden zaległy mecz z pierwszej wiosennej kolejki.

Nasz sobotni przeciwnik po 19 kolejkach zajmuje zaskakująco odległe, bo dopiero 8 miejsce w tabeli i ma aż 16 punktów mniej od WARMII. Zaskakująco – bo w ostatnich sezonach zespół ze Szczuczyna walczył o najwyższe miejsca w lidze. Jesienią WISSA przegrała jednak aż 7 spotkań w tym z WARMIĄ w Grajewie 2:3. To był mecz w którym grajewianie „wrócili z dalekiej podróży” przegrywając 0:2 do 70 minuty. Jeszcze w trakcie rundy jesiennej zmienił się w Szczuczynie trener – Dariusza Narolewskiego zastąpił Marcin Gałązka. W przerwie zimowej do Szczuczyna przybyło aż trzech zawodników z III-ligowych klubów! Bartosz Szaraniec z MAZURA Ełk, Adrian Mleczek z RUCHU Wysokie Mazowieckie, Łukasz Tercjak ze ZNICZA Biała Piska. Doszedł także Artur Bajor, były obrońca ŁKS 1926 Łomża. Tym samym wydaje się, że zespół WISSY posiada jeden z najmocniejszych kadrowo składów w IV lidze. Niemal w ciemno można założyć, że wkrótce szczuczynianie będą maszerowali w górę tabeli.

WARMIA wiosną póki co rozkręca się powoli. W meczu z Goniądzem były już fragmenty niezłej gry, ale wydaje się, że nasz zespół stać na więcej. Czy nasi błysną formą w Szczuczynie? Będzie trudno, bo ostatnio z WISSĄ gra się nam raczej niewygodnie. Kadra na sobotni mecz przedstawia się następująco:

Sobolewski, Święciński – Randzio, Edison, Domurat, Koszczuk, Krupa, Stankiewicz – Zarzecki, Mikucki, Cybulski, Sypytkowski, Chyliński, Drażba, Kondratowicz, Dzierzgowski, Mściwujewski, Wójcicki. Tym razem zabraknie Arciszewskiego i Kozikowskiego.

Relację z meczu tradycyjnie przeprowadzimy na stronie http://kswarmiagrajewo.org w sobotę od godziny 15:00.