OSTATNI TEST NA PIĄTKĘ!

Na tydzień przed startem rundy wiosennej rozgrywek IV ligi piłkarze WARMII Grajewo w ostatnim sparingu pokonali ŚNIARDWY Orzysz 5:2. Mecz odbył się w minioną sobotę na boisku przy klubie Hades w Grajewie. Zajmujący po rundzie jesiennej drugie miejsce w warmińsko – mazurskiej Klasie Okręgowej goście od początku meczu prezentowali się bardzo dobrze. ŚNIARDWY zasłużenie objęły prowadzenie w 33 minucie po strzale Kowalczyka z rzutu wolnego. Grajewianie błyskawicznie wyrównali po bramce Sypytkowskiego by w ciągu zaledwie sześciu kolejnych minut zdobyć dwa następne gole. Najpierw Mikucki a chwilę później Kondratowicz pokonali Kleczkowskiego. Goście nie poddawali się. Jeszcze przed przerwą po ładnej akcji Wiśniewski zdobył drugiego gola dla podopiecznych grającego trenera Aleksandra Lipowskiego.

W drugiej połowie nasz zespół przeważał i w ostatnim kwadransie gry zdobył jeszcze dwa gole. Ozdobą meczu była bramka Dawida Kondratowicza, po akcji Mściwujewskiego i świetnym dośrodkowaniu Sypytkowskiego. Dwie minuty po tej bramce Mateusz Cybulski wymanewrował obronę gości i ustalił wynik meczu na 5:2 dla WARMII.

Zwycięstwo i pięć bramek w meczu z wcale nie tak słabą drużyną cieszy, ale do zachwytów daleko. W całym meczu nie stworzyliśmy sobie zbyt wiele sytuacji bramkowych ale akurat tego dnia byliśmy bardzo skuteczni i to jest na plus. Warto pamiętać, że w sobotnim meczu z różnych powodów brakowało aż siedmiu zawodników. W tym tygodniu do treningów wrócili już Kozikowski, Koszczuk i Dzierzgowski. Lada dzień dołączyć do nich powinien Domurat. W przyszłym tygodniu do zajęć powróci Arciszewski. Trudno powiedzieć czy któryś z nich znajdzie się w kadrze meczowej na inaugurację rundy, w której WARMIA w niedzielę o 14:00 zmierzy się w Siemiatyczach z CRESOVIĄ.

W drugiej połowie meczu po raz pierwszy w zespole seniorów wystąpił kolejny wychowanek naszej Akademii 16-letni Dominik Kukliński.

Skrót z meczu:

09.03.2019 Grajewo, boisko przy klubie Hades
WARMIA Grajewo – ŚNIARDWY Orzysz 5:2 (3:2)
Bramki: 0:1 Piotr Kowalczyk (rzut wolny) 33′, 1:1 Paweł Sypytkowski 34′, 2:1 Marcin Mikucki 37′, 3:1 Dawid Kondratowicz 40′, 3:2 Karol Wiśniewski 43′, 4:2 Dawid Kondratowicz 75′, 5:2 Mateusz Cybulski 77′