RZECZNA PRZEPRAWA – W ŚRODĘ BIEBRZA W NIEDZIELĘ WISSA.

Po efektownej wygranej 4:0 na inaugurację rozgrywek IV ligi nad CRESOVIĄ Siemiatycze WARMIA Grajewo zmierzy się w środę w Goniądzu z tamtejszą BIEBRZĄ – dziesiątym zespołem poprzedniego sezonu. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00. W sezonie 2017/2018 grajewianie jesienią wygrali u siebie 4:0, ale wiosną w Goniądzu padł remis 1:1. Na pewno nie wolno lekceważyć zespołu BIEBRZY, bo wiosną pokazał on nam, że w Goniądzu wygrać jest ciężko. Teraz będzie raczej jeszcze trudniej. BIEBRZA w przerwie letniej poważnie się wzmocniła. Do zespołu powrócił bramkarz Kamil Ulman a także tak ograni w lidze zawodnicy jak Radosław Żero czy Aleksander Popławski. W pierwszej kolejce zespół naszych środowych rywali zremisował w Śniadowie z tamtejszym KS 0:0. W naszej ekipie do kadry meczowej z sobotniego spotkania dołączają Dzierzgowski, Sypytkowski i Eryk Zarzecki. Relację tekstową z meczu z BIEBRZĄ przeprowadzimy od godziny 17:00 na stronie http://kswarmiagrajewo.org

W niedzielę 19 sierpnia o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie podejmiemy WISSĘ Szczuczyn. W ubiegłym sezonie nie udało się nam w dwumeczu pokonać WISSY. Po jesiennym remisie w Grajewie 1:1 wiosną przegraliśmy w Szczuczynie 2:3. Antybohaterami obu spotkań byli prowadzący je arbitrzy. WISSA w końcowej tabeli zameldowała się na czwartej pozycji. W przerwie letniej w zespole WISSY doszło do rewolucji kadrowej. Odeszli m.in. tacy zawodnicy jak Włoch, Zambrowski, Stankiewicz i bramkarz Jabłoński. Szczuczynianie uruchomili kolejny zaciąg i do klubu przyszło kilku zawodników takich jak przede wszystkim Mateusz Jaremkiewicz ze ZNICZA Biała Piska czy znany z wcześniejszej gry w ŁKS 1926 Łomża Robert Cychol. Oprócz nich pojawili się w Szczuczynie także Paweł Modzelewski, Jakub Kaseja, Damian Toczydłowski oraz bramkarz Daniel Wysocki. Do zmiany doszło też na stanowisku szkoleniowca – Roberta Speichlera zastąpił Dariusz Narolewski, którego starsi kibice zapewne pamiętają z gry w WARMII. W pierwszej kolejce WISSA pauzowała (w obecnym sezonie w podlaskiej IV lidze gra 17 zespołów, co sprawia że w każdej kolejce jeden zespół pauzuje).

Mecz określany jako derby Powiatu Grajewskiego zawsze mocniej elektryzuje kibiców obu zespołów. Serdecznie Państwa zapraszamy na niedzielne spotkanie – początek o godzinie 17:00.