LIGA O TYDZIEŃ PÓŹNIEJ.

W sobotę 6 sierpnia rozpoczęły się rozgrywki w IV lidze podlaskiej, w której w nowym sezonie 2016/2017 wystąpi WARMIA Grajewo. W pierwszej kolejce rozgrywek nasz zespól miał zmierzyć się w Grajewie z MAGNATEM Juchnowiec Kościelny. Oba kluby porozumiały się w sprawie przełożenia pierwszego meczu na inny termin i odbędzie się on 28 września w podbiałostockim Juchnowcu Kościelnym. Rewanż w Grajewie zostanie rozegrany w pierwszej wiosennej kolejce.

Nasz zespół w kończącym się tygodniu zmagał się z dużymi kłopotami kadrowymi. Wciąż nie wznowili zajęć z zespołem kontuzjowani Piotr Chyliński i Wojciech Koszczuk. Na obozie treningowym z zespołem Młodzików i Orlików naszej Akademii Piłkarskiej przebywają Krzysztof Gieniusz i Kamil Randzio. Z powodu wcześniej zaplanowanych wakacji nie trenowali Łukasz Sobolewski i Albert Staniszewski. Brak dwóch bramkarzy skutkował tym, że na zaplanowaną na sobotę grę kontrolną z V-ligowym POJEZIERZEM Prostki powołanie do kadry seniorów otrzymał kończący w niedzielę 7 sierpnia 14 lat (!!!) Filip Święciński z zespołu trampkarzy trenera Daniela Tuzinowskiego. Filip dał radę i spisał się bardzo dobrze. Jedyna bramka, którą wpuścił padła po błędzie naszego pomocnika.

Grająca bez Gieniusza, Koszczuka, Domurata, Kozikowskiego, Randzio, Chylińskiego, Staniszewskiego, Sobolewskiego i Zubowskiego WARMIA nie miała kłopotu z pokonaniem POJEZIERZA, ale wynik nie był tym razem tak okazały jak w rozegranym 16 lipca sparingu wygranym przez grajewian 13:1.

Z dobrej strony pokazali się młodzi piłkarze z zespołu juniorów trenera Matysiewicza: Kacper Polakowski, Maciej Krupa i Bartłomiej Sielawa. Zostaną oni włączeni do kadry pierwszego zespołu na rundę jesienną.

W niedzielę 14 sierpnia o godzinie 17:00 nasi piłkarze zmierzą się na wyjeździe z zespołem, który w ubiegłym sezonie rywalizował z WARMIĄ w III lidze – KS Wasilków. Pierwsze spotkanie w Grajewie nasz zespół rozegra nietypowo, bo w piątek 19 sierpnia o godzinie 18:00 z KS Michałowo. Już dziś serdecznie zapraszamy na ten mecz, który został przełożony z soboty ze względu na zawarcie związku małżeńskiego przez kapitana naszego zespołu Marcina Arciszewskiego.

Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – POJEZIERZE Prostki 6:1 (4:1)

Bramki: 1:0 Tomasz Dzierzgowski 15’, 2:0 Maksym Mirva 18’ 3:0 Tomasz Dzierzgowski 21’, 3:1 Wojciech Próchniak 25’, 4:1 Tomasz Dzierzgowski 45’, 5:1 Tomasz Dzierzgowski 75’, 6:1 Kacper Polakowski 84’

WARMIA: Święciński – Mikucki, Arciszewski, Edison, Krupa – Cybulski, Matysiewicz, Mirva (65’ Polakowski), Sielawa, Stankiewicz – Dzierzgowski (75’ Maciorowski)

POJEZIERZE: Deluga – Prość, Wilczewski, Zalewski, M.Krugły – W.Próchniak, Kowalko, Chudziński, Sztachelski – Arasim, Kondratowicz

Grali także: Sokół, Jakuć, Chaponiuk

Sędzia: Ewelina Fiodorczuk (Białystok)