WARMIA GRAJEWO – KS WASILKÓW

W sobotę 9 kwietnia o godzinie 16:00 na grajewskim Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego piłkarze WARMII Grajewo podejmą w III-ligowym meczu zespół KS Wasilków. Po wygranym i to w dobrym stylu poprzednim meczu rozgrywanym w Grajewie, w którym nasz zespół pokonał ZNICZ Biała Piska grajewianie boleśnie przegrali 0:3 w Gołdapi. Boleśnie, bo choć nie zagraliśmy tak dobrze jak ze ZNICZEM, to jednak na pewno nie zasłużyliśmy na tak wysoką porażkę. Gospodarze byli skuteczniejsi i bezlitośnie wykorzystali nasze błędy. W Gołdapi zagraliśmy po prostu źle i nieskutecznie. Liga gra jednak dalej i już w sobotę będzie kolejna okazja do zdobycia punktów. Nie będzie jednak o nie łatwo. W dotychczasowych III-ligowych meczach z KS Wasilków nasz zespół nie wygrał ani razu! Oto bilans trzech pojedynków:

SEZON 2014/2015

13.09.2014 KS Wasilków – WARMIA Grajewo 3:0

Bramki: Rafał Kuleszczyk 75’, Sebastian Rybnik 78’, Bartosz Stachelski 83’

18.04.2015 WARMIA Grajewo – KS Wasilków 1:2

Bramki: Tomasz Dzierzgowski 68’ (rzut karny) – Piotr Romaniuk 32’,  Karol Styś 77’

SEZON 2015/2016

05.09.2015 KS Wasilków – WARMIA Grajewo 1:1

Bramki: Piotr Skiepko 90’ + 3’ – Maksym Mirva 80’

Razem: 3 mecze, 1 remis i 2 zwycięstwa KS Wasilków. Bramki 2-6 na korzyść wasilkowian.

Jak widać powyżej zespół z Wasilkowa dotąd wyraźnie nam „nie leżał”. Prowadzony przez Artura Woronieckiego KS był jedną z rewelacji rozgrywek III ligi w ubiegłym sezonie. Wasilkowianie zameldowali się w końcowej tabeli na wysokim ósmym miejscu i mieli duży apetyt na załapanie się na koniec obecnego sezonu do zreorganizowanej III ligi. Po rundzie jesiennej wydaje się to być jednak mało prawdopodobne. Zespół KS Wasilków po 23 kolejkach spotkań zajmuje 15-te miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów, tracąc 4 „oczka” do WARMII, która jest 13-ta. W ostatniej kolejce zespół z Wasilkowa przegrał na własnym stadionie z rezerwami JAGIELLONII aż 0:5. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że drużyna trenera Woronieckiego w pierwszym meczu rundy wiosennej sprawiła ogromną sensację remisując w Ełku z MKS 1:1. W kolejnych trzech meczach wasilkowianie ponieśli jednak 3 porażki. Jest oczywiste, że do Grajewa przyjadą po to, by przerwać złą passę. Z całą pewnością nie wolno lekceważyć tego zespołu!

W naszym zespole do gry powinni być gotowi wszyscy zawodnicy. Nikt nie musi pauzować za kartki. W dwóch tegorocznych meczach rozgrywanych w Grajewie nasz zespół pokazał niezłą grę i warto mieć nadzieję, że tak też będzie i w najbliższą sobotę.

Serdecznie Państwa zapraszam na mecz. Początek o godzinie 16:00.