SKUTECZNOŚĆ DO POPRAWKI.

W sobotnie południe na Stadionie Miejskim w Grajewie piłkarze WARMII rozegrali drugi mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do rozgrywek III ligi w sezonie 2015/2016. Po środowym wysokim zwycięstwie z POJEZIERZEM Prostki tym razem grajewianie pokonali MRĄGOWIĘ Mrągowo 2:1.

Prowadzony przez Adama Zejera – byłego reprezentanta Polski i piłkarza takich klubów jak STOMIL Olsztyn, ZAGŁĘBIE Lubin czy turecki BESIKTAS Stambuł  – piłkarze MRĄGOWII jeszcze nie tak dawno rywalizowali z WARMIĄ w III lidze. Ubiegły sezon spędzili jednak na czwartym poziomie rozgrywkowym gdzie zajęli siódme miejsce w końcowej tabeli. W MRĄGOWII wciąż gra kilku dobrze zapamiętanych z gry w III lidze zawodników takich jak choćby Majak i Sobótka a przede wszystkim znany z gry w Ekstraklasie Przemysław Kulig.

WARMIA do meczu przystąpiła bez czterech zawodników: Pawła Sypytkowskiego (urlop wypoczynkowy), Kamila Randzio (rehabilitacja po złamaniu ręki), Łukasza Domurata i Damiana Gutowskiego (praca). Nieobecność tych zawodników zmusiła trenera Strzelińskiego do nieco eksperymentalnego zestawienia. Nasz zespół od początku meczu prezentował się poprawnie a momentami nawet bardzo dobrze. WARMIA przeprowadzała sporo ciekawych akcji, osiągając znaczną przewagę. Niestety, bolączką tego spotkania była nieskuteczność naszych zawodników. Bo choć przyjemnie było patrzeć na ładne akcje grajewian, to jednak pod bramką MRĄGOWII nasi piłkarze zawodzili. Tak było przez całą bezbramkową pierwszą połowę. Po przerwie WARMIA znów ruszyła do ataku, ale jak się nie wykorzystuje tylu sytuacji to…. dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej części gry po błędzie naszej obrony prowadzenie dla dobrze grających gości zdobył Filip Stadnicki. Kilka chwil później po strzale Kuliga piłka trafiła w poprzeczkę bramki Gieniusza. Zamiast wysoko wygrywać naszym zawodnikom przed oczyma stanęło widmo porażki. Na szczęście strzelecką niemoc WARMII przerwał Tomasz Dzierzgowski, który dwukrotnie pokonał bramkarza MRĄGOWII i zapewnił wygraną WARMII.

Kolejny sparing nasz zespół rozegra w środę z OSTROVIĄ Ostrów Mazowiecka. O godzinie i miejscu rozegrania meczu poinformuję we wtorek.

18.07.2015 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – MRĄGOWIA Mrągowo 2:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Filip Stadnicki 55’, 1:1 Tomasz Dzierzgowski 65’, 2:1 Tomasz Dzierzgowski 82’

WARMIA: Gieniusz – Lekenta (80’ Olszyński), Arciszewski, Matysiewicz, Mikucki – Chyliński (77’ Staniszewski), Mirva, Cybulski (67’ Zarzecki), Zubowski (76’ Baczewski), Strzeliński (82’ Makowski) – Dzierzgowski

MRĄGOWIA: Galabryszak (46’ Lubowiecki) – Kundo, Kulig, Majak, Weituschat – Spirydon (60’ Wierzbicki), Sobótka, Skrzęta, Stadnicki – Kapusta, Suchodolski


Dwa gole Tomasza Dzierzgowskiego zapewniły WARMII zwycięstwo nad MRĄGOWIĄ