STRZELANINA W PIERWSZYM SPARINGU. 46

W swoim pierwszym meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym do sezonu 2015/2016 III-ligowa WARMIA Grajewo w środę pokonała dwunasty zespół ubiegłego sezonu w warmińsko – mazurskiej Klasie Okręgowej (V Liga) POJEZIERZE Prostki 9:1 (4:1).

Do spotkania, które zostało rozegrane na boisku przy klubie Hades w Grajewie nasz zespół przystąpił bez odpoczywającego na wakacjach Pawła Sypytkowskiego i Kamila Randzio, który przechodzi rehabilitację po złamaniu ręki. W składzie WARMII pojawili się powracający do zespołu Marcin Strzeliński i Maksym Mirva oraz dwaj młodzi zawodnicy z zespołu juniorów trenera Matysiewicza Albert Staniszewski i Przemysław Zarzecki.

Zespół z Prostek, którego od niedawna trenerem jest Jarosław Turowski – trener zespołu Orlików naszej Akademii – w pierwszej połowie poczynał sobie całkiem dzielnie i w początkowym  kwadransie gry kilkukrotnie zagroził bramce dobrze spisującego się 17-letniego Łukasza Sobolewskiego. Na bramki Damiana Zubowskiego i Mateusza Cybulskiego goście odpowiedzieli honorowym trafieniem Wojciecha Pokropskiego. Do przerwy dla WARMII trafili jeszcze ponownie Zubowski oraz Marcin Strzeliński. W drugiej połowie w naszym zespole trener Strzeliński dokonał wielu zmian w składzie, ale pomimo tego nasz zespół strzelił jeszcze pięć bramek i mecz zakończył się „hokejowym” zwycięstwem WARMII 9:1.

Nie ma co wyciągać wniosków po tak wysokim zwycięstwie z zespołem z niższej ligi na tym etapie przygotowań obu zespołów. Cieszy ilość zdobytych bramek – zwłaszcza, że wiosną skuteczność była pietą achillesową naszego zespołu. Jakkolwiek oceniać siłę zespołu POJEZIERZA to zawodnicy z Prostek nie położyli się na boisku i nie czekali na zdobywanie bramek przez WARMIĘ, lecz ambitnie walczyli. Z całą pewnością trenera Strzelińskiego czeka jednak mnóstwo pracy aby gra poszczególnych formacji wyglądała lepiej niż wiosną. Wydaje się jednak, że doświadczenie takich zawodników jak Marcin Strzeliński i Maksym Mirva może podnieść potencjał ofensywny naszego zespołu. Bardzo ciekawie wypadli dwaj młodzi zawodnicy z zespołu juniorów boczny pomocnik Albert Staniszewski i obrońca Przemek Zarzecki. Na pewno już wkrótce mogą dostawać szansę gry w III lidze.

Kolejny mecz kontrolny WARMIA zagra w najbliższą sobotę o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie. Przeciwnikiem naszych piłkarzy będzie MRĄGOWIA Mrągowo. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

15.07.2015 Grajewo, boisko przy klubie Hades

WARMIA Grajewo – POJEZIERZE Prostki 9:1 (4:1)

Bramki: 1:0 Damian Zubowski 12’, 2:0 Mateusz Cybulski 21’ (rzut karny), 2:1 Wojciech Pokropski 26’, 3:1 Damian Zubowski 30’, 4:1 Marcin Strzeliński 52’, 5:1 Marcin Strzeliński 52’, 6:1 Tomasz Dzierzgowski 56’, 7:1 gol samobójczy 65’, 8:1 Damian Gutowski 79’, 9:1 Damian Makowski 89’

WARMIA: Sobolewski (46’ Gieniusz) – Lekenta, Arciszewski (60’ Zarzecki), Domurat, Olszyński (60’ Baczewski) – Chyliński (46’ Mikucki), Mirva (46’ Dzierzgowski), Cybulski, Matysiewicz (75’ Makowski), Strzeliński (55’ Staniszewski) – Zubowski (65’ Gutowski)

POJEZIERZE: Gołaszewski – Sut, Wojtkowski, Kotyński (46’ Sokół), Zalewski – W.Próchniak, Pampuch (60’ Chaponiuk), Krugły, R.Próchniak (60’ Mężyński) – Mołs, Pokropski

Sędziował: Wojciech Dulgis


Zespół WARMII Grajewo przed meczem z POJEZIERZEM Prostki (foto: e-grajewo.pl)