WALKA I AMBICJA NAGRODZONE!

Bardzo dobry mecz zagrali piłkarze WARMII w inauguracyjnej kolejce nowego sezonu rozgrywek III ligi w grupie podlasko – warmińsko – mazurskiej. Grajewianie w ciekawym i stojącym na dobrym poziomie spotkaniu pokonali w piątek faworyzowany HURAGAN Morąg 3:2 zdobywając zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry.

Po kilku przegranych sparingach kibice WARMII mieli zapewne spore obawy przed pierwszym meczem nowego sezonu, w którym „Wilkom” przyszło zmierzyć się z zespołem, który zawsze sprawiał naszej drużynie wielkie problemy. Tymczasem po raz kolejny okazało się, że sparingi a mecze o ligowe punkty to coś zupełnie innego. Trener Leszek Zawadzki znakomicie zmobilizował i poustawiał zespół, który od pierwszych minut piątkowego spotkania osiągnął na boisku przewagę i już do przerwy powinien wygrywać przynajmniej dwiema bramkami. Świetne strzały Sypytkowskiego i Dzierzgowskiego o centymetry omijały słupki bramki Dzikowskiego. WARMIA grała szybko i stwarzała sporo podbramkowych sytuacji, które przekładały się na rzuty rożne – w pierwszej połowie gospodarze mieli ich aż 7 a goście tylko 1.

Na drugą połowę grajewianie wyszli jeszcze bardziej zmotywowani i już po kilku minutach gry świetnie dysponowany w piątek Dzierzgowski w indywidualnej akcji został sfaulowany w polu karnym HURAGANU. Sędzia bez wahania podyktował „jedenastkę” dla WARMII, którą na gola zamienił sam poszkodowany. Niedługo po zdobyciu gola znów WARMIA miała doskonałą okazję, ale po dobrym dośrodkowaniu Sypytkowskiego żaden z naszych zawodników nie zdążył do piłki, która toczyła się wzdłuż linii bramkowej. W 60 minucie goście wykorzystali błąd środkowych obrońców WARMII i po precyzyjnym uderzeniu Śnieżawskiego zdobyli wyrównanie. Wyrównujący gol mocno poderwał do walki o zwycięstwo piłkarzy z Morąga, którzy przez kilka minut osiągnęli przewagę. Na szczęście WARMIA szybko otrząsnęła się i w 79 minucie Sypytkowski ponownie wyprowadził grajewian na prowadzenie. Sześć minut później w polu karnym WARMII Wojciech Koszczuk zdaniem sędziego meczu sfaulował Pawła Galika i Artur Naczas wykorzystał rzut karny. Wydawało się, że w tym ciekawym meczu padnie remis, ale w końcówce znów kapitalnie pokazał się Dzierzgowski, który dał radę wymanewrować obrońców gości i pięknym strzałem zapewnił WARMII zwycięstwo w tym meczu.

 

Kibice, którzy wybrali się w piątek na grajewski stadion na pewno mają powody do satysfakcji. Obejrzeli dobry, szybki mecz, bramki i przede wszystkim zwycięstwo WARMII. Tak walczącą i ambitną drużynę chcielibyśmy oglądać w każdym meczu. Słowa najwyższego uznania należą się całemu zespołowi i trenerowi, którzy pomimo serii porażek w grach kontrolnych i osłabienia brakiem w kadrze zespołu kontuzjowanego Pawła Górskiego potrafili zasłużenie wygrać z szóstym zespołem ubiegłego sezonu naszej ligi. Z całą pewnością w grze naszego zespołu jest jednak jeszcze sporo do poprawienia. Kilka błędów, które przydarzyły się w piątek naszej defensywie nie miało prawa się zdarzyć. Drobnym usprawiedliwieniem jest to, że obrona po odejściu Marcina Arciszewskiego została przemeblowana – na pozycji środkowego obrońcy zagrał Wojciech Koszczuk, który ostatnio stale grał na lewej obronie. Na tej pozycji zastąpił go Kacper Jagłowski, dla którego był to pierwszy mecz ligowy na poziomie seniorskim. Kacper, który trzy lata temu odszedł z zespołu juniorów trenera Wojciecha Kozikowskiego do MOSP JAGIELLONII Białystok powrócił do Grajewa i spisał się bardzo dobrze grając na nietypowej dla siebie pozycji. Duże brawa za swój występ dostał od kibiców drugi nowy zawodnik naszego zespołu Damian Zubowski, który w środę wrócił z USA i wystąpił przeciwko HURAGANOWI po zaledwie dwóch treningach z WARMIĄ.

Kolejny mecz WARMIA rozegra w niedzielę 17 sierpnia w Nowym Mieście Lubawskim z FINISHPARKIETEM DRWECĄ Nowe Miasto Lubawskie.

Oto zapis relacji z meczu WARMIA – HURAGAN

1′ Rozpoczynają goście

9′ Rzut rożny dla WARMII – po dośrodkowaniu przejmują piłkę goście

12′ Świetna akcja Dzierzgowskiego, który strzela na bramkę gości, ale trafia tylko w boczną siatkę!

14′ Dobre wejście Sypytkowskiego, faul i żółta kartka dla Lipki

14′ Z rzutu wolnego strzela Zubowski, ale piłka omija bramkę Dzikowskiego

15′ Faul na zawodniku gości 25 metrów od naszej bramki. Mocny strzał Sobótki z rzutu wolnego pewnie broni Gieniusz

18′ Pierwszy kwadrans gry za nami – jak na razie przeważa WARMIA

19′ Drugi korner dla grajewian – po dośrodkowaniu Kozikowski strzela ponad poprzeczką

24′ Nad bramką Gieniusza strzela Kierstan

26′ Świetna akcja Zubowskiego, który podał do Chylińskiego a ten w starciu z obrońcą padł w polu karnym oddając strzał i mamy tylko rzut rożny

27′ Po rzucie rożnym tracimy piłkę na rzecz rywali

28′ Znów świetnie podał Zubowski, tym razem do Sypytkowskiego – kapitalny strzał naszego zawodnika trafia w spojenie słupka z poprzeczką w mamy kolejny rzut rożny!

29′ Po dośrodkowaniu piłka szybko opuszcza pole karne morążan

31′ Teraz było bardzo groźnie pod naszą bramką, ale po akcji gości Galik strzelił ponad poprzeczką bramki Gieniusza

36′ Kolejny rzut rożny dla WARMII – po dośrodkowaniu ładny strzał głową Domurata broni Dzikowski

38′ Pierwszy rzut rożny dla gości – po dośrodkowaniu łapie piłkę Gieniusz

39′ Kapitalny strzał z półobrotu Dzierzgowskiego dosłownie o milimetry mija bramkę Dzikowskiego! Piłka otarła się o obrońcę gości i mamy kolejny rzut rożny

40′ Po dośrodkowaniu bez zagrożenia pod bramką HURAGANU

41′ Było groźnie pod naszą bramką, ale na spalonym był zawodnik z Morąga

43′ Kolejny korner dla WARMII! Dośrodkowanie Sypytkowskiego i następny rzut rożny

43′ Po dośrodkowaniu świetny strzał głową Domurata tuż nad poprzeczką bramki gości! Szkoda, że te dobre sytuacje nie przekładają się na gole dla naszego zespołu

45′ Żółta kartka dla Kozikowskiego i będzie groźnie – goście mają rzut wolny z 25 metrów na wprost od bramki Gieniusza

45′ Strzał Galika pewnie broni Gieniusz

45′ Koniec pierwszej, bardzo dobrej w wykonaniu WARMII połowy – bezbramkowy remis w Grajewie

46′ Drugą połowę zaczyna WARMIA

46′ Rzut wolny dla WARMII z okolicy narożnika boiska wykonywał Sypytkowski – jego strzał trafił w boczną siatkę bramki

48′ Kapitalna akcja Dzierzgowskiego, który w polu karnym gości ograł kilku obrońców HURAGANU i został sfaulowany – sędzia Łukasz Kuźma bez wahania podyktował rzut karny dla WARMII!

48′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! 1:0 dla WARMII – pewny strzał Dzierzgowskiego i prowadzimy 1:0!

51′ Była znów świetna okazja dla WARMII – z rzutu wolnego dośrodkował Sypytkowski, lecz żaden z naszych piłkarzy nie zdążył do piłki, która mknęła wzdłuż linii bramkowej!

52′ Żółta kartka dla Rusieckiego za krytykę decyzji sędziego

55′ Podwójna zmiana w zespole HURAGANU – za Rusieckiego i Kierstana weszli na boisko Podgórski i Przybylski

56′ Rzut rożny dla WARMII – po dośrodkowaniu małe zamieszanie przed bramką Dzikowskiego, ale wyjaśnia sytuację bramkarz gości

58′ Strzał Zubowskiego ponad bramką HURAGANU

60′ GOL dla HURAGANU. 1:1 Tomasz Śnieżawski. Błąd naszej defensywy i Tomasz Śnieżawski precyzyjnym strzałem z linii pola karnego wyrównuje stan meczu na 1:1.

60′ Szkoda straconej bramki, bo z przebiegu meczu zdecydowanie zasługiwaliśmy na więcej niż remis – mecz toczy się dalej i miejmy nadzieję, że go wygramy!

68′ Siadło tempo meczu po wyrównującym golu i na razie nie dzieje się nic ciekawego na boisku

70′ Zmiana w WARMII – za Chylińskiego wszedł na boisko Mateusz Cybulski

75′ Strzał Śnieżawskiego ponad bramką Gieniusza

76′ Znów strzał na naszą bramkę – tym razem Galik bardzo niecelnie

77′ Od kilku minut wyraźnie przeważają goście

79′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL! 2:1 Paweł Sypytkowski. Dzikowski odbija strzał Sypytkowskiego, ale nasz zawodnik pewnie dobija i prowadzimy 2:1!

81′ Zmiana w WARMII – za Zubowskiego wchodzi Mikucki

84′ Po dyskusyjnym faulu w polu karnym na Galiku sędzia dyktuje rzut karny dla gości

85′ GOL dla HURAGANU. 2:2 Artur Naczas. Pewnym egzekutorem „jedenastki” jest Artur Naczas. Znów remis w Grajewie. Kibice mocno złorzeczą na decyzję białostockiego arbitra.

87′ Rzut rożny dla gości – po dośrodkowaniu wybijamy piłkę

90′ 4 minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

90′ + 2′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL! 3:2 Tomasz Dzierzgowski! Kapitalna akcja Dzierzgowskiego i piękny strzał! Prowadzimy 3:2!

90 + 4′ Niecelny strzał Galika

90 + 4′ Zmiana w WARMII – za Matysiewicza wchodzi Gutowski

90 + 4′ KONIEC MECZU! Po dramatycznym, emocjonującym meczu wygrywamy 3:2!!!!! 

08.08.2014 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – HURAGAN Morąg 3:2 (0:0)

1:0 Tomasz Dzierzgowski 48′ (rzut karny), 1:1 Tomasz Śnieżawski 60′, 2:1 Paweł Sypytkowski 79′, 2:2 Artur Naczas (rzut karny) 85′, 3:2 Tomasz Dzierzgowski 90′ + 2′

WARMIA: 1.Gieniusz – 5.Randzio (Kpt), 3.Domurat, 5.Koszczuk, 13.Jagłowski – 9.Chyliński (70′ 19.Cybulski), 10.Kozikowski, 21.Matysiewicz (90′ 8.Gutowski), 16.Sypytkowski  – 7.Dzierzgowski, 11.Zubowski (81′ 4.Mikucki)

REZERWA: 52.Sobolewski – 4.Mikucki, 19.Cybulski, 8.Gutowski, 20.D.Makowski, 17.Baczewski 18.Olszyński

HURAGAN: 1.Dzikowski – 13.Lipka (Kpt), 22.Rusiecki (55′ 14.Podgórski), 15.Nawrocki, 3.A.Naczas – 10.Sobótka, 20.Galik, 19.Czorniej, 6.Bogdziewicz – 8.Kierstan (55′ 11.Przybylski), 5.T.Śnieżawski

REZERWA: 12.Marszałek – 14.Podgórski, 11.Przybylski, 18.Brzuziewski, 2.Krajewski, 9.Chiliński

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)

Żółte kartki: Kozikowski (WARMIA), Lipka, Rusiecki (HURAGAN)

Widzów: 200


Tomasz Dzierzgowski (w wyskoku) był w meczu z HURAGANEM „wyższy” od wszystkich obrońców gości. (zdjęcie: J.Sarnacki)