LEPIEJ W DRUGIEJ POŁOWIE.

Piłkarze WARMII Grajewo w swoim drugim meczu kontrolnym w okresie przygotowań do rundy wiosennej pokonali w sobotę w Łomży MAZURA Ełk 3:1.

Do meczu grajewianie przystąpili poważnie osłabieni brakiem kapitana zespołu Marcina Arciszewskiego (praca) oraz Tomasza Dzierzgowskiego (studia), Piotra Chylińskiego i Mateusza Cybulskiego (choroba). Prowadzeni przez byłych trenerów naszego Klubu Ryszarda Borkowskiego i Jarosława Turowskiego piłkarze MAZURA od początku meczu zaatakowali i grając pressingiem nie pozwalali naszym piłkarzom na konstruowanie akcji. W 22 minucie z rzutu wolnego Bartłomiej Wierzbicki mocno strzelił na bramkę Gieniusza, który wybił piłkę z bramki, ale sędzia liniowy uznał, że przekroczyła ona linię bramkową i gol został uznany. Przez pierwsze pół godziny gry nasi piłkarze prezentowali się słabo, nie mając pomysłu na dynamicznie atakujących ełczan, którzy stwarzali sobie sytuacje do zdobycia bramek a dwukrotnie po ich strzałach piłka trafiała w słupki naszej bramki. WARMIA dopiero w końcowym kwadransie pierwszej połowy zaczęła groźniej atakować. Świetnej sytuacji nie wykorzystał Sypytkowski, który po akcji ze Strzelińskim był sam na sam z bramkarzem MAZURA, ale posłał piłkę obok bramki. Dopiero w 37 minucie po błędzie obrony MAZURA Kamil Randzio wyrównał na 1:1.

W drugiej połowie mecz miał już zupełnie inny przebieg. W obu zespołach na boisku pojawiło się kilku zawodników rezerwowych. Przez długie fragmenty drugiej części meczu gra była mało ciekawa. WARMIA stworzyła sobie kilka okazji bramkowych, ale wykorzystała tylko dwie – w 67 minucie po ofiarnej akcji Marcina Mikuckiego i podaniu z lewej strony pola karnego do bramki MAZURA trafił Marcin Baczewski. Pięć minut przed końcem meczu ze świetnej strony pokazał się trenujący od niedawna z WARMIĄ Damian Kiersznowski, który po podaniu Kozikowskiego popędził na bramkę rywali i pomimo asysty dwóch obrońców uwolnił się spod ich opieki i wykończył sytuację strzałem do bramki ustalając wynik meczu na 3:1 dla WARMII. Grający w IV lidze warmińsko – mazurskiej MAZUR okazał się wymagającym przeciwnikiem i wypadł zdecydowanie lepiej niż w poprzednim meczu sparingowym obu zespołów, który w lipcu ub. roku wygrali grajewianie aż 6:1.

Kolejny mecz kontrolny WARMIA rozegra w sobotę 8 lutego w Łomży. Przeciwnikiem naszych piłkarzy będzie TĘCZA Łyse.

01.02.2014 Łomża

WARMIA Grajewo – MAZUR Ełk 3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Bartłomiej Wierzbicki 22’ (rzut wolny), 1:1 Kamil Randzio 37’, 2:1 Marcin Baczewski 67’, 3:1 Damian Kiersznowski 85’

WARMIA: Gieniusz – Lekenta (46’ Mikucki), Domurat (46’ Olszyński), Osypiuk, Koszczuk – Randzio (46’ Golubiewski), Kozikowski, D.Tuzinowski (80’ D.Makowski), Sypytkowski (80’ Kiersznowski), K.Górski (46’ P.Górski), Strzeliński (46’ Baczewski)

MAZUR: Długołęcki – Piątkowski, Sieczkowski, Leonik, Zatowski – Wesołowski, Chudziński, Kowalko, Łomaszewicz – Wierzbicki, Arasim

W drugiej połowie grali także: Jankowski, Kisiel, Marcińczyk, Jakubowski, Biernacki, Stawiecki, Murawski, Finfando

Sędziował: Radosław Jemielity (Łomża)

Przy piłce Marcin Strzeliński