WYSOKIE ZWYCIĘSTWO W KOLEJNYM SPARINGU.

Wysokim zwycięstwem WARMII zakończył się środowy sparing naszego zespołu z CZARNYMI Olecko. Grajewianie pokonali trzeci zespół ubiegłego sezonu w grupie I warmińsko-mazurskiej ligi okręgowej aż 8:1. Drużyna z Olecka, która jeszcze w sezonie 2009/2010 zajęła wysokie trzecie miejsce w końcowej tabeli rozgrywek III ligi obecnie jest złożona z wychowanków tego klubu. W ubiegłym sezonie CZARNI przegrali walkę o awans do IV ligi z MAZUREM Ełk i VICTORIĄ Bartoszyce.

Od początku środowego spotkania przewagę miała WARMIA, ale goście wcale nie zamierzali ograniczać się do rozpaczliwej obrony. Prowadzenie dla gospodarzy w 12 minucie zdobył bardzo skuteczny po powrocie do naszego Klubu Marcin Strzeliński. Do przerwy grajewianie jeszcze trzykrotnie pokonali Miliszewskiego – w roli głównej wystąpił pozyskany przez nasz Klub Tomasz Dzierzgowski, który w 23 minucie podwyższył na 2:0. Trzy minuty później nowy napastnik naszego zespołu doskonale wyłożył piłkę dla Kamila Randzio, który mocnym strzałem pokonał bramkarza CZARNYCH a w 43 minucie po podaniu Chylińskiego ponownie Dzierzgowski strzelił czwartego gola dla WARMII.

Na początku drugiej połowy meczu nasi piłkarze jakby stracili zapał do zdobywania kolejnych bramek. Jedna z nielicznych akcji gości przyniosła im powodzenie w 50 minucie, gdy po błędzie naszych piłkarzy w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kozłowski, który pokonał Gieniusza. W 60 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wykonanego przez Marcina Strzelińskiego Tomasz Dzierzgowski zdobył swojego trzeciego gola w tym meczu. Trenerzy Turowski i Strzeliński zdecydowali się na dużą ilość zmian wprowadzając rezerwowych. Trzeba przyznać, że na tle piłkarzy z Olecka nasza młodzież pokazała się z dobrej strony zdobywając kolejne trzy bramki. W 60 minucie niespełna 16-letni Mateusz Cybulski doskonale obsłużył podaniem Arkadiusza Golubiewskiego, który pokonał bramkarza CZARNYCH. To była koronkowa akcja naszego zespołu. W 83 minucie swój świetny rajd Cybulski wykończył niczym rutyniarz – pewnym strzałem w róg bramki. Minutę później Marcin Baczewski odebrał piłkę jednemu z obrońców CZARNYCH i ustalił wynik meczu na 8:1 dla WARMII.

Cieszy dobra skuteczność naszego zespołu, który wydaje się, że zyskał sporo „mocy uderzeniowej”. Nie ma co popadać w hurraoptymizm, bo wszystko zweryfikuje liga. Niemniej coraz lepsza gra drużyny cieszy i daje odrobinę nadziei na to, że w odróżnieniu do rundy wiosennej rozgrywek WARMIA nie będzie już tylko dostarczycielem punktów. Wysokie zwycięstwa i grad bramek nawet w meczach z zespołami z niższych lig mają swoją wartość – w meczach kontrolnych często przecież zdarzają się potknięcia teoretycznie silniejszym zespołom. W grze zespołu jest jeszcze sporo mankamentów i przytrafia się zbyt wiele błędów – na pewno nad tym popracują trenerzy w okresie, który pozostał do rozpoczęcia rozgrywek.

Kolejny, ostatni już mecz kontrolny przed rozpoczynającym się za nieco ponad tydzień meczem ligowym z TUREM Bielsk Podlaski (sobota 10 sierpnia, godzina 16:00, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego w Grajewie) WARMIA rozegra w piątek 2 sierpnia o godzinie 18:00 w Grajewie a rywalem naszego zespołu będzie PŁOMIEŃ Ełk – czołowy zespół naszej III ligi w minionym sezonie. PŁOMIEŃ, prowadzony przez wychowanka naszego Klubu Przemysława Kołłątaja po letnich transferach będzie jednym z faworytów rozgrywek w zbliżającym sezonie.

31.07.2013 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – CZARNI Olecko 8:1 (4:0)

Bramki: 1:0 Marcin Strzeliński 12’, 2:0 Tomasz Dzierzgowski 23’, 3:0 Kamil Randzio 26’, 4:0 Tomasz Dzierzgowski 43’, 4:1 Jakub Kozłowski 50’, 5:1 Tomasz Dzierzgowski 60’, 6:1 Arkadiusz Golubiewski 68’, 7:1 Mateusz Cybulski 83’, 8:1 Marcin Baczewski 84’

WARMIA: Gieniusz – Lekenta (65’ Szumowski), Domurat (46’ Koszczuk), Arciszewski (60’ M.Tuzinowski), Sypytkowski – Randzio (65’ Olszyński), Osypiuk (55’ K.Górski), Kozikowski (46’ Dudziński), Strzeliński (60’ Golubiewski) – Dzierzgowski (60’ Baczewski), Chyliński (55’ Cybulski)

CZARNI: Miliszewski – Dragon, Tusznio, Szczęsny, Kosiński – Szturgulewski, Drażba, Kozłowski, Skowron – Bogdanowicz, Matwiejczyk

Po przerwie grali także: Szusta, Cichocki

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)

Tomasz Dzierzgowski (na pierwszym planie) zdobył trzy gole w sparingu z CZARNYMI Olecko (Foto: e-grajewo.pl)