ŚRODA, GODZINA 17:00 WARMIA – SOKÓŁ OSTRÓDA.

Rozgrywki III ligi piłkarskiej nabrały tempa. W środę odbędzie się już szósta kolejka spotkań sezonu 2012/2013. Opromieniona sukcesem w wyjazdowym meczu ze STARTEM Działdowo WARMIA Grajewo zagra na własnym boisku z beniaminkiem rozgrywek SOKOŁEM Ostróda. Mecz odbędzie się w środę o 17:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie. Ciekawostką jest fakt, że będzie to pierwsze spotkanie pomiędzy obiema drużynami w dotychczasowej historii istnienia obu klubów.
SOKÓŁ w poprzednim sezonie zdecydowanie wygrał rozgrywki IV ligi w grupie warmińsko – mazurskiej. Po pięciu kolejkach nasz środowy przeciwnik jest na dziewiątym miejscu w tabeli z sześcioma punktami, ale rozegrał o jeden mecz mniej niż zajmująca siódme miejsce WARMIA. W pierwszej kolejce nowego sezonu piłkarze z Ostródy mieli zagrać z MKS Korsze, lecz ze względu na udział ostródzian w centralnej fazie rozgrywek o Puchar Polski mecz został przełożony. Beniaminek zainaugurował więc rozgrywki III ligi w drugiej kolejce spotkań i pokonał w Lubawie tamtejszy MOTOR 2:1. Kolejne dwa mecze zakończyły się jednak porażkami podopiecznych Czesława Żukowskiego – trenera, który kilka lat pracował w HURAGANIE Morąg. SOKÓŁ przegrał u siebie właśnie z HURAGANEM 0:1 a następnie w Kętrzynie uległ GRANICY 0:2. W ubiegły piątek w Ostródzie nasi najbliżsi rywale rozbili WISSĘ Szczuczyn aż 5:1. Trzy bramki w tym meczu zdobył Bogdan Miłkowski a po jednej bracia Marek i Tomasz Śnieżawscy. Większość piłkarzy podstawowej jedenastki SOKOŁA ma za sobą doświadczenie z gry w OKS 1945 (obecnie STOMIL) Olsztyn. Tym bardziej należy spodziewać się arcytrudnej przeprawy naszych piłkarzy i ciekawego meczu.
W naszym zespole po bardzo dobrym występie w Działdowie nastroje mocno się poprawiły. Na szczęście żaden z grających w sobotnim meczu zawodników nie wypadł z kadry na mecz z SOKOŁEM. Nikt nie musi pauzować za kartki, więc nieobecnymi w środowym meczu będą nadal Łukasz Wójcik, Paweł Górski, Mariusz Milczarek i Daniel Tuzinowski.
Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia grajewskiego stadionu w środowe popołudnie oraz do wsparcia zespołu reprezentującego nasze miasto.