BEZ BRAMEK W MORĄGU.

Bez kompletu punktów wrócili z Morąga nasi piłkarze. WARMIA zremisowała bezbramkowo z drugą drużyną ubiegłego sezonu HURAGANEM Morąg.

 

Od pierwszych minut meczu rozpoczął się prawdziwy …. huragan na bramkę Czaplińskiego, który zdecydowanie był najlepszym zawodnikiem na boisku, także w ocenie gospodarzy. Już w pierwszej minucie Piotr znakomicie obronił strzał Mędrzyckiego a później bronił… jeszcze lepiej. WARMIA swoją połowę przekroczyła na dobrą sprawę dopiero w 9 minucie, kiedy nasi piłkarze wywalczyli rzut rożny. W pierwszej części spotkania gospodarze jeszcze kilkukrotnie mocno zagrozili naszej bramce. Czapliński bronił jednak jak w transie i tylko jemu zawdzięczamy to, że do przerwy udało się zachować czyste konto po stronie naszych strat bramkowych w tym meczu. Parady naszego bramkarza były na pewno ozdobą tego spotkania. Piłkarze WARMII sprawiali wrażenie jakby nie wyszli z autobusu po dość długiej podróży. Pierwsza połowa w wykonaniu naszego zespołu była chyba najsłabszą w tej rundzie. Trzeba jednak przyznać, że zmobilizowani na mecz z liderem tabeli gospodarze grali bardzo dobry mecz.

 

W drugiej połowie obraz gry mocno się odmienił. Gospodarze jakby nieco opadli z sił a WARMIA zaczęła atakować i stwarzać dobre sytuacje do zdobycia bramek. Niestety, zawodziła skuteczność. Choć w tej części gry okresami WARMIA posiadała spora przewagę to gospodarze również mieli kolejne sytuacje do zdobycia bramek. Zwłaszcza po rzucie rożnym w 79 minucie, kiedy strzał Kulpaki znów kapitalnie obronił Czapliński. Kilka minut wcześniej miała miejsce bodaj najpiękniejsza akcja tego meczu, kiedy z lewej strony boiska Maksym Mirva znakomicie dośrodkował a Łukasz Wójcik głową zdobył bramkę, która nie została uznana. Sędzia liniowy zauważył, że nasz napastnik przed oddaniem celnego strzału był na pozycji spalonej a bardzo dobrze sędziującemu w tym meczu panu Marcinowi Szczerbowiczowi pozostało zgodzić się z sygnalizacją kolegi.

 

Podsumowując ten mecz z przebiegu gry nasz zespół nie tyle stracił trzech punktów, lecz zyskał jeden. Na wynik duży wpływ miała słabsza gra WARMII w pierwszej części spotkania. Remis naszego zespołu wykorzystał zajmujący przed tą kolejką drugą pozycję w tabeli START Działdowo, który wygrał u siebie z ZATOKĄ Braniewo 2:1 i objął pozycję lidera tabeli. Piłkarze z Działdowa mają tyle samo punktów co WARMIA – 30 i taki sam bilans bramkowy – +14. Zdobyli jednak 26 goli a WARMIA 23 i tym samym prowadzą w tabeli po XIV kolejkach spotkań.
W tej sytuacji do rangi HITU JESIENI urasta kolejny mecz WARMII właśnie ze STARTEM Działdowo. To pasjonująco zapowiadające się spotkanie, którego wynik zadecyduje o tytule mistrza jesieni zostanie rozegrane w Grajewie 5 listopada (sobota) o godzinie 13:00. Już dziś serdecznie zapraszamy Państwa na ten mecz. Zapowiadają się wielkie emocje!

29.10.2011 Morąg, Stadion Miejski

HURAGAN Morąg – WARMIA Grajewo  0:0

HURAGAN: 12. Marszałek – 13. Lipka, 3. A.Naczas, 19. Kulpaka (Kpt.), 7. Przybylski – 9. Mędrzycki, 20. P.Galik, 5. G.Naczas, 4. Boczko – 11. Żórański (74′ 6. Czorniej), 10. Płoszczuk (66′ 15. Gagat)

Rezerwa: 1. Muszka – 15. Gagat, 8. Kierstan, 16. Ł.Galik, 18. Brzuziewski, 6. Czorniej

WARMIA: 1. Czapliński – 20. Kesler, 17. Arciszewski, 3. Domurat, 10. Kowalko – 9. Strzeliński, 6. Matysiewicz, 14. Mirva (Kpt.), 15. P.Górski (63′ 5. Mikucki) – 7. Wójcik (87′ 11. Milczarek) , 19. Wierzbicki

Rezerwa: 12. Gieniusz – 5. Mikucki, 16. M.Szumowski, 8. M.Tuzinowski, 11. Milczarek, 13. Baczewski, 18. T.Lewosz

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)

Żółte kartki: G.Naczas, A.Naczas, Płoszczuk, P.Galik (HURAGAN), Kowalko, Arciszewski (WARMIA)

Widzów: 80

Zapis relacji LIVE ze strony http://warmiagrajewo.webuda.com/

1′ Rozpoczyna WARMIA

1′ Pierwsza akcja gospodarzy – silny strzał Mędrzyckiego w znakomitym stylu broni Czapliński

7′ Od pierwszych minut szturm gospodarzy na naszą bramkę – groźne dośrodkowanie Grzegorza Naczasa broni Czapliński

9′ pierwszy rzut rożny dla WARMII – dośrodkowanie Strzelińskiego, lecz bez zagrożenia pod bramką gospodarzy

18′ Sędzia liniowy nie dostrzegł będącego na pozycji spalonej Płoszczuka, który oddał mocny strzał na naszą bramkę – znów świetnie broni Czapliński

25′ Dobra akcja WARMII – Mirva zagrał do Wierzbickiego, lecz nasz napastnik zbyt lekko podał do będącego na dobrej pozycji Strzelińskiego

27′ Po fatalnym błędzie Łukasza Domurata Płoszczuk w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem – Czapliński kapitalnie broni nogami strzał napastnika HURAGANU. Nasz bramkarz jest pierwszoplanową postacią tego meczu.

36′ Po okresie zdecydowanej przewagi gospodarzy gra się nieco wyrównała, lecz toczy się w środkowej strefie boiska

39′ Po rzucie wolnym Mędrzyckiego Czapliński wypuszcza piłkę z rąk, lecz dwóch piłkarzy HURAGANA nie zdołało pokonać naszego bramkarza, który obronił strzał nogami. To była najlepsza sytuacja bramkowa w dotychczasowym okresie gry.

44′ Po dośrodkowaniu na nasze pole karne i interwencji Łukasza Domurata gospodarze domagają się rzutu karnego za zagranie ręką naszego zawodnika. Sędzia jednak nie podyktował jedenastki dla gospodarzy.

45′ Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bezbramkowy remis. Nasz zespół gra najsłabszy mecz w tej rundzie, gospodarze wyraźnie przeważają.

46′ Drugą połowę rozpoczyna HURAGAN

48′ Żółta kartka dla Konrada Kowalko, który sfaulował zawodnika gospodarzy a chwilę później… sędziego głównego

49′ Kolejna żółta kartka – tym razem dla Grzegorza Naczasa za faul na naszym zawodniku

50′ Bardzo dobre uderzenie Bartka Wierzbickiego na bramkę gospodarzy, lecz piłka omija poprzeczkę bramki Marszałka

53′ Za faul na rozpędzonym Strzelińskim żółtą kartką zostaje ukarany Artur Naczas

57′ Żółta kartka dla Płoszczuka

60′ Pierwszy rzut rożny dla WARMII w drugiej połowie meczu, bez zagrożenia pod bramką Marszałka

63′ Zmiana w WARMII – za Pawła Górskiego wchodzi na boisko Marcin Mikucki

66′ Zmiana w HURAGANIE – za Płoszczuka wchodzi Gagat

70′ Rzut rożny dla WARMII – dośrodkowanie Strzelińskiego, lecz obrońca gospodarzy ubiegł dochodzącego do podania Konrada Kowalko

72′ Żółta kartka dla zawodnika HURAGANA Pawła Galika, który sfaulował Wierzbickiego

74′ Sprytne rozegranie rzutu wolnego pomiędzy Mirvą i Strzelińskim – nasz grający trener strzelił jednak ponad poprzeczką

74′ Zmiana u gospodarzy – za Żórańskiego wszedł Czorniej

75′ Znakomite podanie Mirvy z lewej strony, po którym Łukasz Wójcik strzałem głową trafia do siatki HURAGANA – sędzia jednak uznał, że nasz napastnik był na spalonym

77′ Rzut wolny dla WARMII z 25 metrów – Mirva strzela metr nad poprzeczką

79′ Strzał Boczki zablokowany przez naszych obrońców, rzut rożny dla HURAGANU. Po kolejnym dośrodkowaniu świetny strzał Kulpaki fantastyczną paradą broni Czapliński.

80′ Kolejny rzut rożny dla HURAGANU, nasi obrońcy szybko wyjaśniają sytuację

82′ Znów groźnie pod naszą bramką – po dośrodkowaniu z prawej strony boiska strzela Grzegorz Naczas, lecz piłka szybuje ponad poprzeczką bramki Czaplińskiego

85′ Rzut wolny dla HURAGANU

86′ Po kontrataku dobra sytuacja dla WARMII – Wójcik zagrał do Strzelińskiego, lecz nasz grający trener stracił piłkę

87′ Zmiana w WARMII – za Wójcika wchodzi Milczarek

88′ Żółta kartka dla Arciszewskiego

90′ Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90′ + 3′ Koniec meczu. WARMIA remisuje w Morągu 0:0.