PODSUMOWANIE ROZGRYWEK MŁODZIEŻOWYCH W SEZONIE 2010/2011 Cz. II

JUNIORZY MŁODSI.

Drużyna, której szkoleniowcem jest Wojciech Kozikowski ma za sobą bardzo udany sezon. Rozgrywki w tej kategorii wiekowej toczyły się w nieco innym systemie niż u juniorów starszych. W rundzie jesiennej wszystkie zespoły rywalizowały w czterech grupach, z których po dwie najlepsze ekipy na wiosnę awansowały do grupy mistrzowskiej.  Nasz zespół miał pecha – w rundzie jesiennej trafił do grupy z JAGIELLONIĄ i WIGRAMI Suwałki. Właśnie te dwa zespoły wyprzedziły grajewskich juniorów w walce o grupę mistrzowską. Nasza drużyna grała jesienią dobrze, ale niefortunne porażki ze SPARTĄ w Augustowie oraz z WIGRAMI w Grajewie sprawiły, że to właśnie suwalczanie wyprzedzili naszą ekipę o 4 punkty w końcowej tabeli rundy jesiennej i to oni zagrali wiosną w grupie mistrzowskiej. Naszym juniorom pozostała dalsza gra w grupie IV, w której rywalizując z drużynami z Sokółki, Augustowa, Czarnej Białostockiej i Filipowa młodzi grajewscy piłkarze zajęli pierwsze miejsce w końcowej tabeli sezonu.
Na pewno szkoda, że zespół nie miał możliwości grania wiosną z najlepszymi. Ważne jest jednak to, że trener Kozikowski stworzył team, w którym jest spora liczba zawodników dobrze rokujących na grę na wysokim poziomie. Efektem pracy trenera i zawodników jest podjęcie przez najbardziej wyróżniających się zawodników zespołu treningów z seniorami WARMII. Od 11 lipca, kiedy to WARMIA rozpoczęła przygotowania do sezonu Damian Lewosz, Mateusz Grochowski, Paweł Sypytkowski, Adam Lekenta i Wojciech Koszczuk uczęszczają na treningi trzecioligowców, zaliczając też udział w sparringach. Zawodnicy ci zostali też zgłoszeni do rozgrywek III ligi i prawdopodobnie już jesienią powoli zaczną się pojawiać w kadrze pierwszego zespołu.
Od zawsze kluczową rolą szkolenia piłkarskiej młodzieży jest jej doprowadzenie do wieku seniora do gry na jak najwyższym poziomie. W przypadku pracy trenera Kozikowskiego idzie to w parze z dobrymi wynikami, które przecież zdaniem fachowców są na poziomie juniorskim kwestią drugorzędną.

Warto wspomnieć tu też o sukcesie zawodnika i jego trenera – Kacper Jagłowski jest od dłuższego już czasu systematycznie powoływany do wojewódzkiej reprezentacji rocznika 1996.

Omawiając sezon w wykonaniu zespołu trenera Kozikowskiego nie sposób pominąć rolę, którą pełnią rodzice zawodników – myślę tu szczególnie o Wojciechu Grochowskim, Wojciechu Sulewskim i Waldemarze Lekenta. Pomagają oni trenerowi w organizacji zajęć, wyjazdów, utrzymaniu dyscypliny w zespole. W imieniu naszego Klubu w tym miejscu serdecznie im wszystkim dziękuję.

Kadrę zespołu tworzyli: Alexander Dodis, Jakub Gładkowski, Krystian Górski, Mateusz Grochowski, Kacper Jagłowski, Szymon Jankowski, Rafał Jegliński, Konrad Kolator, Wojciech Koszczuk, Maciej Kozikowski, Marcin Kruszyński, Adam Lekenta, Damian Lewosz, Szymon Moćkun, Patryk Olszański, Michał Przyborowski, Brajan Romanowski, Damian Siedlecki, Przemysław Sulewski, Paweł Sypytkowski, Mateusz Tuzinowski, Mateusz Wiśniewski, Damian Załęski, Damian Gutowski.

Oto komplet wyników zespołu Juniorów Młodszych w sezonie 2010/2011

RUNDA JESIENNA:
(UWAGA: wynik meczu z POMORZANKĄ Sejny nie jest uwzględniony w tabeli; POMORZANKA w trakcie rundy jesiennej wycofała się z rozgrywek i mecze z jej udziałem zostały anulowane przez Wydział Gier Podlaskiego ZPN)

29.08. ROSPUDA Filipów – MOSiR WARMIA Grajewo – 0:1
Paweł Sypytkowski
01.09. MOSiR WARMIA Grajewo – SKRA Czarna Białostocka 2:0
Paweł Sypytkowski, Damian Siedlecki
05.09. SOKÓŁ Sokółka – MOSiR WARMIA Grajewo 1:3
Mateusz Grochowski, Alexander Dodis, Krystian Górski
12.09. MOSiR WARMIA Grajewo – POMORZANKA Sejny 1:0
Paweł Sypytkowski
19.09. SPARTA Augustów – MOSiR WARMIA Grajewo 3:2
Alexander Dodis, Krystian Górski
26.09. MOSiR WARMIA Grajewo – OSiR WIGRY Suwałki 0:4
02.10 MOSP JAGIELLONIA Białystok – MOSiR WARMIA Grajewo 4:0
09.10 MOSiR WARMIA Grajewo – ROSPUDA Filipów 4:0
Mateusz Grochowski, Paweł Sypytkowski, Krystian Górski, Damian Siedlecki
17.10 SKRA Czarna Białostocka – MOSiR WARMIA Grajewo 0:2
Mateusz Grochowski, Jakub Gładkowski
24.10 MOSiR WARMIA Grajewo – SOKÓŁ Sokółka 3:1
Damian Lewosz – 2, Paweł Sypytkowski
06.11. MOSiR WARMIA Grajewo – SPARTA Augustów 5:0
Kacper Jagłowski, Paweł Sypytkowski, Krystian Górski, Mateusz Grochowski, Damian Lewosz
11.11. OSiR WIGRY Suwałki – MOSiR WARMIA Grajewo 1:2
Paweł Sypytkowski, Krystian Górski
14.11. MOSiR WARMIA Grajewo – MOSP JAGIELLONIA Białystok 1:7
Patryk Olszański

TABELA LIGI JUNIORÓW MŁODSZYCH (GRUPA IV) PO RUNDZIE JESIENNEJ

(kolejno: ilość rozegranych spotkań, zdobyte punkty, bilans bramkowy: zdobyte – stracone)
1. MOSP JAGIELLONIA Białystok    12   32     60:7
2. OSiR WIGRY Suwałki                 12    28     59:5
3. MOSiR WARMIA Grajewo            12    24    25:21
4. SOKÓŁSokółka                          12    19     44:19
5. SKRA Czarna Białostocka           12    10     9:38
6. SPARTA Augustów                      12     7    11:61
7. ROSPUDA Filipów                       12     3     5:62
9. POMORZANKA Sejny                   0     0     0:00

RUNDA WIOSENNA:
10.04. ROSPUDA Filipów – MOSiR WARMIA Grajewo 0:1
Paweł Sypytkowski
17.04. MOSiR WARMIA Grajewo – SKRA Czarna Białostocka 3:0
Konrad Kolator, Damian Siedlecki, Alexander Dodis
01.05. MOSiR WARMIA Grajewo – SOKÓŁ Sokółka 1:1* (3:0 WALKOWER)
Damian Lewosz
08.05. SPARTA Augustów – MOSiR WARMIA Grajewo 1:4
Krystian Górski (2), Patryk Olszyński, Paweł Sypytkowski
15.05. MOSiR WARMIA Grajewo – ROSPUDA Filipów 5:0
Damian Gutowski, Damian Siedlecki, Damian Lewosz, Wojciech Koszczuk, Paweł Sypytkowski
21.05. SKRA Czarna Białostocka – MOSiR WARMIA Grajewo 1:2
Paweł Sypytkowski, Mateusz Grochowski
05.06. SOKÓŁ Sokółka – MOSiR WARMIA Grajewo 3:1
Krystian Górski
12.06. MOSiR WARMIA Grajewo – SPARTA Augustów 2:0
Kacper Jagłowski, Damian Lewosz

* – mecz zweryfikowany jako walkower dla grajewian za udział nieuprawnionego zawodnika w zespole SOKOŁA Sokółka

TABELA RUNDY WIOSENNEJ:

1. MOSiR WARMIA Grajewo     8      21       21-5
2. SOKÓŁ Sokółka                  8       18      29-12
3. SKRA Czarna Białostocka    8       15      21-12
4. SPARTA Augustów               8        3        6-23
5. ROSPUDA Filipów               8        3         5-32

STRZELCY BRAMEK:
10 – Paweł Sypytkowski (+1 w meczu z POMORZANKĄ Sejny)
8 – Krystian Górski
5 – Damian Lewosz (+1 w meczu z SOKOŁEM Sokółka), Mateusz Grochowski
4 – Damian Siedlecki
3 – Alexander Dodis
2 – Kacper Jagłowski, Patryk Olszyński
1 – Konrad Kolator, Damian Gutowski, Wojciech Koszczuk