PRZYGOTOWANIA DO SEZONU 2010/2011 – III tydzień (26.07 – 30.07)

W kolejnym tygodniu przygotowań do sezonu 2010/2011 nasi piłkarze rozegrali ciekawy i stojący na dobrym poziomie mecz z głównym faworytem do awansu w nadchodzącym sezonie III ligi zespołem OLIMPII Zambrów.

Mecz odbył się w środę 28 lipca o 17:00 na boisku przy Klubie HADES w Grajewie.  WARMIA po trzech porażkach w meczach sparringowych tym razem zwyciężyła 3:2 (1:0) zdobywając bramki po strzałach Marcina Strzelińskiego, Rafała Kozikowskiego i Mariusza Milczarka. Gole dla OLIMPII zdobyli w drugiej połowie Wojciech Kowalczyk i Łukasz Zaniewski.

Składy:

WARMIA: Czapliński – Kesler, Prokop, Arciszewski, Laskowski – Strzeliński, Matysiewicz, Mirva, T. Górski – Dzierzgowski, Wójcik

W drugiej połowie grali także: Tarnacki, Domurat, P. Kowalski, K. Randzio, Kadyszewski, Kozikowski, Krukowski i Milczarek

OLIMPIA: Bebłowski – Olszewski, Szczepanik, Piłatowski, Jurczuk – Świderski, Zalewski, Kuczałek, Trzaska – Jaworowski, Szmurło

W drugiej połowie grali także: Konopka, Korzątkowski, Król, Perkowski, Fiedorczuk, Modzelewski, Kobeszko, Dzienis, Zaniewski i Kowalczyk.

W środowym meczu nie wystąpił już w WARMII bramkarz Krzysztof Gieniusz, który zdecydował się w nowym sezonie grać wyłącznie w lidze Futsalu w barwach MOKS Słoneczny Stok Białystok. Pomimo obowiązującej go z naszym Klubem umowy Zarząd wyraził zgodę na jego transfer, który zostanie dopięty lada dzień. Zawodnikiem, który go zastąpi będzie Piotr Czapliński (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=9523 ) o którym strona internetowa www.jagiellonia.neostrada.pl pisze następująco : „Wychowanek Jagiellonii Białystok. Swego czasu bardzo utalentowany zawodnik. Powoływany do reprezentacji Polski juniorów U-14 oraz U-15, gdzie jest podstawowym zawodnikiem (za rywali ma m.in.: Wojciecha Szczęsnego z Arsenalu Londyn). Testowany w kilku sparingach przez trenera Nawałkę, co otworzyło mu drogę do szerokiej kadry Jagi, mimo młodego wieku. W 2006 roku odnosi dosyć poważną kontuzję, która na długo uniemożliwia grę temu utalentowanemu zawodnikowi. Do gry powraca wiosną 2007 roku. W 2007 roku z juniorami młodszymi Jagiellonii zdobywa srebrny medal Mistrzostw Polski. . Od lata 2007 roku zawodnik zespołu Jagiellonii występującego w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Latem 2009 roku włączony do przygotowań kadry pierwszego zespołu Jagiellonii. Ostatecznie przegrywa konkurencję z Gikiewiczem, Sandomierskim i Majewskim, w związku z czym zostaje na pół roku wypożyczony do III-ligowego Promienia Mońki. W rundzie wiosennej 2009/10 zawodnik zespołu Jagiellonii (ME). Po zakończonym sezonie klub rozwiązuje z zawodnikiem kontrakt.”

Ponadto w meczu z OLIMPIĄ w naszym zespole zagrali inni, potencjalni kandydaci do naszej drużyny: znani już z poprzednich meczów Maciej Kesler i Łukasz Wójcik oraz rutynowany obrońca grający ostatnio w ORLE Kolno Dariusz Prokop (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=3170 ), obrońca Karol Laskowski, wychowanek JAGIELLONII Białystok, ostatnio grający w TURZE Bielsk Podlaski (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=9732 ) a także napastnik Tomasz Dzierzgowski również grający ostatnio w TURZE Bielsk Podlaski (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=16665 ), dokąd był wypożyczony z GRYFA Gródek. Z testowanych zawodników słabo wypadł Laskowski i jego na pewno nie zobaczymy w barwach WARMII. Obecnie najbliżej zespołu są Kesler i Wójcik, z którymi ustaliłem już szczegóły ich umów. W poniedziałek rozstrzygnie się sprawa transferu Prokopa oraz ewentualnego wypożyczenia Dzierzgowskiego.

Mecz z OLIMPIĄ pokazał, że ciężka praca trenera i zawodników idzie w dobrą stronę i pomimo zawirowań kadrowych drużyna może powalczyć z każdym. Już jutro o godzinie 11:00 w Sokółce kolejnym rywalem naszej drużyny będzie beniaminek II ligi SOKÓŁ Sokółka. Do rozpoczęcia rozgrywek III ligi WARMIA rozegra jeszcze 2 sparringi: w środę 4 czerwca o godz. 17:00 na boisku przy HADESIE z zespołem MAMRY Giżycko, którego trenerem jest były zawodnik naszego Klubu Jakub Golak, oraz w sobotę 7 sierpnia o godz. 11:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Piłsudskiego rywalem naszych piłkarzy będzie zespół NARWI Ostrołęka.