WIGRY II Suwałki — KS WARMIA Grajewo

26 września, 2020 15:00 IV liga 2020/2021

Witamy z Suwałk! O 15:00 WARMIA zagra dziś z rezerwami drugoligowych WIGIER, które swój mecz miały wczoraj, więc spodziewamy się zrzutu zawodników z pierwszej drużyny. Tymczasem w naszym zespole sporo problemów kadrowych. Z podstawowej jedenastki występującej w ostatnich meczach brakuje dziś z różnych powodów trzech zawodników: Koszczuka, Stankiewicza i Bińczaka. Do bramki wraca Filip Święciński. Przed nami trudny mecz.

W składzie WIGIER sześciu zawodników, którzy wystąpili już w tym sezonie w II-ligowej ekipie, która prowadzi w tabeli. A są to:  Balawajder, Furst, Gużewski, Świątek, Żebrakowski i Gierach.

1′ Rozpoczęła WARMIA – mecz zaczął się z 7 minutowym poślizgiem

2′ Gierach niczym slalomista mijał naszych piłkarzy, upadł w polu karnym wymuszając jedenastkę, ale sędzia nie dał się nabrać

4′ Dośrodkowanie Gużewskiego, mija piłka naszą obronę, ale nikt z gospodarzy nie opanował jej

7′ Akcja WARMII, dośrodkował Randzio, ale złapał piłkę Balawajder nad głową Sypytkowskiego

8′ Strzał Gieracha obok naszej bramki, wyglądało groźnie

9′ W rewanżu nasza kontra, ale przy linii końcowej uciekła piłka Kondratowiczowi

15′ Kwadrans gry za nami, przeważają gospodarze ale bronimy się skutecznie. Zawodnicy z pierwszego składu WIGIER robią różnicę na boisku.

15′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 0:1 Arkadiusz Bogdaniuk! Maciej Krupa przejął bezpańską piłkę na naszej połowie, kopnął ją w kierunku bramki WIGIER, obrońcy suwalskiego zespołu pogubili się, a Bogdaniuk ze stoickim spokojem wykorzystał sytuację sam na sam z Balawajderem!

22′ Rzut rożny dla WIGIER – po krótkim rozegraniu wrzutka i Sypytkowski wybija piłkę głową na aut boczny

24; Rytlewski strzela wysoko ponad naszą bramką

27′ Rzut rożny dla WIGIER i wybijamy piłkę po dośrodkowaniu

28′ Kontratak grajewian, szarpał Kondratowicz ale stracił piłkę

30′ Mocny strzał Zackiewicza na róg wybija Święciński

30′ Po krótkim rozegraniu strzał obok naszej bramki

32′ Kapitalna okazja WARMII! Kondratowicz po wspaniałym podaniu Popławskiego był sam na sam z Balawajderem, ale strzał Dawida kapitalnie obronił bramkarz WIGIER!

33′ Sobolewski ukarany żółtą kartką na ławce rezerwowych

34′ Okazja WARMII, ale strzał Mikuckiego złapał Balawajder!

40′ Znów okazja, ale zdaniem sędziego na spalonym był Kondratowicz

42′ Groźny strzał Fursta, ale nad naszą bramką

45′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII!0:2 Dawid Kondratowicz! Arciszewski kapitalnie uruchomił podaniem Kondratowicza a ten sam na sama tym razem pokonał Balawajdera i prowadzimy 2:0 w Suwałkach! Taką WARMIĘ chce się oglądać! Walka, zaaangażowanie i skuteczność!

45′ + 1′ Koniec pierwszej połowy. Prowadzimy 2:0 w Suwałkach.

46′ Drugą połowę zaczynają WIGRY. Mocne słowa padały w przerwie przy ławce piłkarzy z Suwałk, którzy nie zeszli do szatni. Nie ma zmian w zespołach

53′ Kontratak WARMII, ale Kondratowicz traci piłkę przy linii końcowej boiska

56′ Strzał Fursta (dośrodkowanie) i piłka obok bramki

61′ W ciągu minuty Święciński dwukrotnie kapitalnie broni strzały Fursta i Gużewskiego!

63′ Okazja WARMII po rzucie wolnym Mikuckiego i tylko rzut rożny!

64′ Po dośrodkowaniu Tuzinowski przewrócony w polu karnym gospodarzy ale sędzia nie dopatrzył się faulu

67′ Bogdaniuk ukarany żółtą kartką

73′ Nowik za Popławskiego

75′ Przeważają gospodarze, ale mądrze się bronimy

78′ Słowikowski zmienia Kruszniewskiego

80′ Szturmował Kondratowicz ale uciekła mu piłka poza końcową linię

83′ Śleszyński zmienia Bogdaniuka

84′ Okazja WARMII, ale podanie Mikuckiego nie dociera do adresata

86′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 0:3 Dawid Kondratowicz! Świetna kontra Mikuckiego z Kondratowiczem. Miki podał Dawidowi, pierwszy strzał kapitalnie odbił Balawajder ale po dobitce Kondratowicza odprowadził piłkę do siatki wzrokiem

87′ Marczykowski i Wójcicki zmienili Mikuckiego i Sypytkowskiego

90′ Niebrzydowski zmienia Kondratowicza

90′ + 1′ Koniec meczu. Wygrywamy 3:0 w Suwałkach z naszpikowanymi drugoligowcami rezerwami WIGIER!

26.09.2020 Suwałki, boczne boisko Stadionu Miejskiego

WIGRY II Suwałki – WARMIA Grajewo 0:3 (0:2)

Bramki:  0:1 Arkadiusz Bogdaniuk 15′, 0:2 Dawid Kondratowicz 45′, 0:3 Dawid Kondratowicz 86′

WIGRY II: 1.Balawajder – 20.Szczerbowski (Kpt), 18.Rytelewski, 11.Gierach, 17.Furst, 89.Gużewski, 15.Świątek, 14.Zackiewicz, 24.Kruszniewski (78′ 93.Słowikowski), 16.Bogdanowicz, 97.Żebrakowski

REZERWA: 93.Słowikowski, 27.Wróblewski

TRENER: Donatas Vencevicius

WARMIA: 12.Święciński –  5.Randzio (Kpt), 3.Tuzinowski, 18.Edison, 2.Krupa – 4.Mikucki (87′ 8.Marczykowski), 17.Arciszewski, 10.Popławski (73′ 19.Nowik), 16.Sypytkowski (87′ 13.Wójcicki) – 7.Kondratowicz (90′ 11.Niebrzydowski)  , 9.Bogdaniuk (83′ 8.Śleszyński)

REZERWA: 1.Sobolewski –  13.Wójcicki, 15.Kukliński, 10.Śleszyński, 8.Marczykowski, 11.Niebrzydowski, 19.Nowik

TRENER: Leszek Zawadzki

Sędzia: Damian Tanajewski (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Rytelewski (WIGRY II), Sobolewski, Bogdaniuk (WARMIA)