ZWYCIĘSKA PASSA TRWA.

Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze WARMII Grajewo w sobotnie popołudnie. Tym razem było to wyjątkowo trudne zadanie, bo zespół HETMANA Białystok zaprezentował się w Grajewie bardzo dobrze.

Nasz zespół w pierwszej połowie mógł zdobyć prowadzenie po świetnym uderzeniu Bogdaniuka, czy po okazji Kondratowicza, który niecelnie strzelił głową z kilku metrów. Goście też mieli okazję – w 23 minucie Dawidziuk trafił w zewnętrzną część słupka. Niestety, w 25 minucie po rzucie rożnym WARMII HETMAN przeprowadził błyskawiczną kontrę, po której Szymon Leszek pokonał Sobolewskiego. Dziesięć minut później po świetnym podaniu Popławskiego do Bińczaka, nasz zawodnik został sfaulowany w polu karnym a „jedenastkę” na gola zamienił Kondratowicz.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy świetnie urwał się obronie HETMANA Dawid Kondratowicz, ale strzelił w słupek. Białostoczanie byli groźni – w 60 minucie po serii trzech rzutów rożnych nasza defensywa była w opałach. Kluczowa dla losów meczu była 85 minuta, gdy Bińczak kapitalnym podaniem obsłużył Kondratowicza a ten tym razem zachował się jak król pola karnego i pokonał bramkarza gości ustalając wynik na 2:1 dla WARMII. To był trudny mecz i trzy punkty zdobyte z HETMANEM nie przyszły łatwo. Nasz zespół zasłużył na uznanie odrabiając straty i wygrywając spotkanie w którym to goście objęli prowadzenie.

19.09.2020 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – HETMAN Białystok 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Szymon Leszek 25′, 1:1 Dawid Kondratowicz 36′ (rzut karny), 2:1 Dawid Kondratowicz 85′

WARMIA: 1.Sobolewski –  5.Randzio (Kpt) (75′ 16.Sypytkowski), 15.Koszczuk, 18.Edison, 6.Stankiewicz – 4.Mikucki, 10.Popławski (60′ 19.Nowik), 17.Arciszewski,  8.Bińczak (90′ 11.Drozdowski) –  11.Kondratowicz , 9.Bogdaniuk (86′ 3.Tuzinowski)

REZERWA: 1.Święciński –  2.Krupa, 14.Marczykowski, 3.Tuzinowski, 11.Drozdowski, 16.Sypytkowski, 19.Nowik

HETMAN: 22.Makowski – 7.Wirżyński (Kpt), 3.Sawicki, 14.Plotnikov, 15.Kharytonau, 8.Dawidziuk (67′ 6.Chrzanowski), 16.Dautyan,  10.Łupiński, 17.Tarnogórski, 11.Szadłowski, 9.Leszek (83′ 18.Rudkowski)
REZERWA: 12. Łukaszewski – 6.Chrzanowski, 18.Rudkowski, 2.Gąsowski

Sędzia: Piotr Karwowski (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Bińczak, Randzio (WARMIA), Plotnikov, Makowski, Wirżynski, Szadłowski (HETMAN)

Czerwona kartka: 90′ + 1′ – Gleb Plotnikov (w konsekwencji drugiej żółtej)