PODSUMOWANIE 14.KOLEJKI IV LIGI

Jest czwartek, znowu później niż zamierzaliśmy, ale ostatecznie jest. Podsumowanie 14.kolejki IV ligowych zmagań na podlaskich boiskach.

 

W sobotę mieliśmy tylko dwa spotkania, ale za to oba bardzo ciekawie zapowiadające się:

 

SPARTA Augustów 2-3 TUR Bielsk Podlaski

 

TUR w tym meczu przegrywał już 0:2, aby doprowadzić do wyrównania, a ostatecznie w doliczonym czasie nawet do zwycięstwa. Bardzo dobre spotkanie obfitujące w grad goli. Emocje jakich życzymy wszystkim oglądającym nasze rozgrywki. Typowaliśmy remis, ale nie jesteśmy zaskoczeni, że to bardzo równo grający TUR wywozi komplet punktów z Augustowa.

 

WARMIA Grajewo 4-1 ŁKS 1926 Łomża

 

WARMIA po meczu w Białymstoku chciała pokazać, że tak niskie zwycięstwo to wypadek przy pracy i w meczu u siebie pokażą się z dużo lepszej strony. Udało się po przekonującym zwycięstwie 4:1 i jako jedyni w całej lidze na 7 rozegranych meczów mamy 7 zwycięstw bez choćby straty punktu, imponująca seria! Brawo!

 

Pozostałe 6 spotkań zostały rozegrane w niedziele, poniżej krótkie opisy.

 

BIEBRZA Goniądz 2-1 CRESOVIA Siemiatycze

 

BIEBRZA po porażce w Mońkach ograła CRESOVIĘ w meczu u siebie 2-1. CRESOVIA nie notuje najlepszej passy i jeśli nie weźmie się w garść może mieć duże kłopoty na wiosnę, aby liczyć się w walce o utrzymanie. Biebrza z kolei zanotowała drugie zwycięstwo z rzędu w meczu domowym.

 

KS Michałowo 4-2 DĄB Dąbrowa Białostocka

Michałowo zgodnie z przewidywaniami pokazało, że poprzednia kolejka była wypadkiem przy pracy i pewnie zwyciężyło 4-2. DĄB dzielnie walczył zdobywając 2 bramki, ale nie wystarczyło to do wywiezienia chociażby jednego punktu. DĄB znajduje się w ciężkiej sytuacji i musi jak najprędzej szukać punktów w kolejnych spotkaniach.

 

SOKÓŁ 1946 Sokółka 3-2 HETMAN Białystok

Bardzo zacięte spotkanie, z którego ostatecznie zwycięsko wyszedł beniaminek z Sokółki. HETMAN chciał podtrzymać wysoką formę z ostatniego spotkania i dzielnie walczył, ale to nie wystarczyło do zdobyczy punktowej. Dobre spotkanie z 5 bramkami. SOKÓŁ nadal trzyma kontakt z czołówką.

 

KRYPNIANKA Krypno 1-3 JAGIELLONIA II Białystok

 

Tu bez niespodzianek i JAGIELLONIA II ponownie z 3 punktami. Rezerwy zadomowiły się na pierwszym miejscu w tabeli i wygląda na to, że nie zamierzają tego miejsca już oddać nikomu do końca sezonu. KRYPNIANKA strzeliła honorową bramkę i wynik 1-3 nie przynosi im wstydu.

 

SPARTA 1951 Szepietowo 2-3 WISSA Szczuczyn

SPARTA pokazała charakter w meczu i dzielnie powalczyła z najlepszą defensywą ligi zdobywając dwie bramki. WISSA odpowiedziała trzema trafieniami i to oni wyjechali z Szepietowa zwycięsko nadal czekając na potknięcie TURA aby wskoczyć na drugie miejsce.

 

PROMIEŃ Mońki 6-1 MOSP Białystok

 

PROMIEŃ nie pozostawił złudzeń młodej ekipie z Białegostoku i rozgromił ich 6-1. To szóste zwycięstwo z rzędu PROMIENIA na swoim stadionie. MOSP natomiast wydaje się, po całkiem udanym poprzednim sezonie, murowanym kandydatem do spadku.

Zapraszamy na kolejne podsumowanie już w przyszłym tygodniu.

Zachęcamy do udania się na mecze w najbliższej kolejce w swoich miastach i wspierania lokalnego futbolu. To tu grają Wasi przedstawiciele i warto ich wspierać swoją obecnością oraz dopingiem. Meczów w TV jest zdecydowanie więcej – wybierzecie sobie coś w innym terminie!

 

Do zobaczenia na stadionie! 🙂

Please follow and like us:
error