Zapowiedź 13.kolejki IV ligi – NOWY CYKL

Ruszamy z nowym cyklem zapowiadającym każdą kolejkę ligowych zmagań w rozgrywkach IV ligi podlaskiej. Będą w nim zamieszczane nasze subiektywne opinie o obu zmagających się między sobą ekipach oraz typ jaki przewidujemy.

W przyszłości jest plan umieszczania opinii naszych zawodników, z innych klubów, trenerów czy ekspertów podlaskiej piłki.

 

Zaczniemy od kolejki numer 13, która startuje już dziś i ze względu na Święto Zmarłych jest rozgrywana nietypowo w czwartek, sobotę i niedzielę.

 

Na początek dwa spotkania czwartkowe:

 

JAGIELLONIA II Białystok – SOKÓŁ 1946 Sokółka

 

Spotkanie dwóch beniaminków, a mimo to śmiało nazywamy hitem kolejki. JAGIELLONIA II “powracająca” po krótkiej przerwie spowodowanej rezygnacją z drużyny rezerw przez ekstraklasowy klub oraz SOKÓŁ wracający pod zmienioną nazwą “od zera” do IV ligi, po sporych problemach finansowych swojego poprzednika. Mecz o godzinie 19 w Białymstoku zapowiada się bardzo ciekawie. Postawa zawodników Sokoła to zdecydowane zaskoczenie obecnego sezonu, po 12 kolejkach z 23 punktami zajmują wysokie 5 miejsce ustępując naszej WARMII niekorzystnym bilansem meczu bezpośredniego (WARMIA wygrała u siebie 2:1). JAGIELLONIA II to lider rozgrywek i zgodnie z przedsezonowymi przewidywaniami pewnie zmierzają po awans do III ligi. Często mocno wzmocniona posiłkami z ekstraklasy drużyna rezerw gra z polotem, zdobywa dużo bramek i tylko dwukrotnie straciła punkty, z teoretycznie słabszym ŁKS 1926 Łomża (3:3) i derbach Białegostoku z HETMANEM (2:3). SOKÓŁ na wyjazdach gra w kratkę i jeśli dziś w meczu nie wyjdą na boisko mocno zmotywowani, mogą mieć duże problemy z urwaniem punktów liderowi. W ostatnim spotkaniu JAGIELLONIA II wygrała na wyjeździe 2:0 z KS Michałowo, natomiast SOKÓŁ uległ u siebie ekipie z Bielska Podlaskiego 0:1.

 

Nasz typ: X – SOKÓŁ postawi się JAGIELLONII i wywiezie cenny punkt z Białegostoku.

 

WISSA Szczuczyn – SPARTA Augustów

 

WISSA po dużym przemeblowaniu w przerwie między sezonami w obecnych rozgrywkach spisuje się bardzo dobrze. Po 12 kolejkach z 25 punktami znajdują się na 3 miejscu i próbują deptać po piętach wiceliderowi z Bielska i liderowi z Białegostoku. “Bezdomna” z powodu remontu stadionu w Szczuczynie WISSA domowe mecze rozgrywa w Łomży – stąd możliwość gry o godzinie 19 przy sztucznym oświetleniu. W Łomży idzie im w kratkę – z 4 spotkań wygrali 2 i tyle samo razy z boiska schodzili przegrani. SPARTA to podobnie jak SOKÓŁ duże zaskoczenie rozgrywek. Drużyna o której mówiono przed sezonem, że może nie przystąpić do rozgrywek z powodu problemów kadrowych na szczęście do nich przystąpiła i spisuje się bardzo dobrze. Zajmują 6 miejsce w tabeli gromadząc 21 oczek, po niespodziewanym, aczkolwiek zdecydowanym zwycięstwie 3:1 w ostatnim meczu nad ŁKS 1926 Łomża. Wissa po porażce u “siebie” w 11 kolejce z SOKOŁEM ostatnio skromnie wygrała 1:0 na boisku w Krypnie i dziś będzie chciała podtrzymać dobrą passę, tym bardziej, że drużyna SPARTY w 3 meczach wyjazdowych spisała się kiepsko.

 

Nasz typ: 1 – skromne zwycięstwo WISSY.

 

To tyle jeśli chodzi o spotkania czwartkowe, na sobotę zaplanowano 3 spotkania w których zmierzą się:

 

PROMIEŃ Mońki – BIEBRZA Goniądz

 

PROMIEŃ u siebie nie zawodzi, natomiast biorąc pod uwagę sytuację w tabeli – w tym sezonie spisuje się zdecydowanie słabiej niż w poprzednich rozgrywek. Po 12 rozegranych spotkaniach znajdują się na 10 miejscu w tabeli z 16 punktami. Naszym zdaniem to mocno poniżej ambicji wszystkich związanych z klubem z Moniek. Na szczęście zawodników PROMIENIA mecz ten będzie rozegrany w Mońkach – to tu drużyna broni honoru i na 6 spotkań wygrała 4. Wyjazdy to osobny temat – przegrali 5 spotkań tylko raz przywożąc 3 punkty do siebie. BIEBRZA rozpoczęła sezon bardzo źle przegrywając wszystkie 4 spotkania i przełamała się dopiero w 5 kolejce mierząc się z KRYPNIANKĄ. Po tym meczu zremisowała z silnym TUREM oraz na ciężkim terenie w Augustowie, aby ponownie zanotować serię 4 porażek. Zwycięstwo uzyskała po długim oczekiwaniu w ostatniej kolejce nad zespołem DĘBU Dąbrowa Białostocka i jeśli wierzyć statystykom to w sobotnim spotkaniu powinien być remis. 🙂 W tym momencie BIEBRZA ma 8 punktów, które zgromadziła w 12 spotkaniach, daje to wynik podobnie jak w przypadku PROMIENIA poniżej oczekiwań.

 

Nasz typ: X – statystyki nie kłamią 🙂  Pisząc poważniej – spotkanie 10 z 13 ekipą, po walce podzielą się punktami.

 

MOSP Białystok – WARMIA Grajewo

WARMIA rozpoczęła sezon z przytupem od zwycięstwa nad faworyzowanym TUREM Bielsk Podlaski i wydawało się, że to nasza drużyna wraz z rezerwami JAGIELLONII stoczy bój o 1 miejsce w tabeli. Niestety w drugiej kolejce mecz w Białymstoku pokazał, że musimy jeszcze się dużo nauczyć jeśli chcemy myśleć o awansie (porażka 2:10). Trzeba jednak przyklasnąć drużynie, że po tak bolesnej porażce do kolejnego meczu z HETMANEM (który notabene jako jedyny wygrał z JAGIELLONIĄ) WARMIA wyszła zdeterminowana i wygrała 3:1 na własnym boisku. WARMIA momentami gra bardzo dobrze, buduje akcje podaniami po ziemi i jej gra może się podobać postronnym obserwatorom, niestety zdarzają się momenty senne, które często bezlitośnie wykorzystują przeciwnicy. Takie porażki jak mecz w Białymstoku czy Szepietowie (1:5) nie mogą się nam przytrafić. Nasza drużyna przeżywa spore problemy kadrowe spowodowane wieloma czynnikami, których nie dało się przewidzieć przed sezonem, natomiast trener Andrzej Olszewski wykonując bardzo solidną pracę stara się poukładać naszą grę na odpowiednim poziomie. Pocieszające jest to jak do drużyny wchodzą pierwsi wychowankowie AKADEMII PIŁKARSKIEJ WARMII. Kacper Niebrzydowski, Kacper Śleszyński czy Filip Chmielewski oraz Darek Bieńkowski to przyszłość tej drużyny, a już niedługo liczymy na kolejnych! Dwóch pierwszych oprócz debiutów ma już swoje pierwsze bramki ligowe na koncie. Brawa dla całej czwórki i trenera Kamila Randzio! Drużyna MOSP została w porównaniu do ubiegłego sezonu bardzo odmłodzona i odbija się to na wynikach oraz miejscu w tabeli. Zajmują ostatnią lokatę zdobywając zaledwie 5 punktów w 12 spotkaniach. U siebie tylko 1 mecz zremisowali, pięciokrotnie schodząc pokonanym. Nie powinno to uśpić naszych zawodników i po wpadce z poprzedniego sezonu w starciu z MOSP oraz ostatnim blamażu w Białymstoku z JAGIELLONIĄ nasi zawodnicy muszą pokazać charakter odnosząc przekonujące zwycięstwo.

 

Nasz typ – – WARMIA pokaże, że wróciła na właściwe tory i poprawi swój bilans meczów wyjazdowych.

 

TUR Bielsk Podlaski – KRYPNIANKA Krypno

TUR po wpadce w pierwszej kolejce z WARMIĄ uległ do tej pory jedynie rezerwom JAGIELLONII. Grają bardzo równo nie tracąc głupio punktów. Delikatnie przebudowana drużyna po poprzednim sezonie ma teraz dużo atutów w swoich rękach aby napsuć jeszcze krwi faworytom rozgrywek. Zgromadzili do tej pory 28 punktów i tracąc jedynie 3 do lidera zajmują wysokie drugie miejsce. Jeśli nie zdarzy się nic niespodziewanego to TUR do końca będzie bił się o awans. KRYPNIANKA jako beniaminek spisuje się bardzo przyzwoicie i trzeba przyznać, że wraz z SOKOŁEM ożywili rozgrywki IV ligi podlaskiej. Nie są “chłopcem do bicia”, a drużyną, która nawet w niedzielę jest w stanie postawić się ekipie z Bielska. Mają 17 punktów w 12 meczach i można określić ich jako nieprzewidywalnych. Nie grali jeszcze spotkań ze ścisłą czołówką, ale potrafili wygrać na boisku w Szepietowie czy urwać punkty u siebie WARMII.

 

Nasz typ: – po bardzo zaciętym spotkaniu.

 

Na koniec 3 mecze niedzielne, pierwszy już o godzinie 11:

 

HETMAN Białystok – KS Michałowo

HETMAN podejmuje KS Michałowo i zdaje się nie być faworytem tego spotkania. Drużyna z Białegostoku rozegrała u siebie zaledwie 3 spotkania, wygrywając tylko jedne. Wydaje się, więc że Michałowo powinno spokojnie sobie poradzić. Warto zauważyć, że HETMAN powinien mieć 3 punkty więcej, które stracił walkowerem za mecz ze SPARTĄ Augustów (na boisku 1:0 dla HETMANA). Obecnie HETMAN z 13 punktami zajmują 12 miejsce. Drużyna z Michałowa po bardzo dobrym poprzednim sezonie, w tym złapała delikatną zadyszkę nie notując remisów. Do tej pory wyrównany bilans 6-0-6. Potrafili wygrać z WARMIĄ czy rozgromić SPARTĘ Augustów 6:1, aby przegrać w Krypnie, Szepietowie i Mońkach.

 

Nasz typ: – w końcu musi być ten pierwszy ligowy remis Michałowa, HETMAN powalczy.

 

DĄB Dąbrowa Białostocka – CRESOVIA Siemiatycze

Druga z ekip, której groziło nieprzystąpienie do rozgrywek. Dzięki staraniom wielu osób udało się jednak utrzymać w Dąbrowie IV ligę. Brawo! Drużyna zebrana dosłownie 2 tygodnie przed startem rozgrywek, składająca się głównie z byłych zawodników rezerw suwalskich WIGIER początek miała obiecujący, niestety od sześciu spotkań nie mogą zdobyć choćby punktu i stawia ich to w ciężkiej sytuacji z 6 punktami na przedostatnim – 15 miejscu w tabeli. CRESOVIA w poprzednim sezonie biła się do końca o utrzymanie i wydaje się, że cele na ten sezon pozostają bez zmian. Łatwo nie będzie, ale wszystko w nogach piłkarzy z Siemiatycz. Obecnie miejsce wyżej i tylko oczko przewagi nad DĘBEM. Ciekawe spotkanie, z którego punkty mogą być bardzo ważne w kontekście utrzymania na koniec sezonu.

 

Nasz typ: – CRESOVIA na wyjeździe strzeliła zaledwie 3 bramki, w niedzielę ten bilans nie powinien się poprawić.

 

ŁKS 1926 Łomża – SPARTA 1951 Szepietowo

 

Na koniec spotkanie dwóch kibicowskich zgód. ŁKS 1926 znalazł się w trudnym momencie i po spadku niestety nie utrzymał młodej kadry z doświadczeniem III ligowym. Drużyna trenowana przez naszego byłego trenera Roberta Speichlera często uczy się rozgrywek seniorskich i pokazała, że potrafi sprawić niespodzianki, takie jak urwanie punktów rezerwom JAGIELLONII. Zajmują obecnie 11 miejsce w tabeli po 12 spotkaniach z dorobkiem 15 punktów. SPARTA to drużyna zagadka. Notuje bardzo dobre wyniki przeplatane fatalnymi (porażki w Sokółce 1:5 czy Augustowie 1:3). Ewidentnie jak pokazuje tabela nie czują się dobrze na wyjazdach. Najlepiej punktują na swoim boisku strzelając dużo bramek i prezentując ofensywny futbol. Na 4 mecze wyjazdowe 3 porażki i 1 remis z tylko 4 strzelonymi bramkami. Przed tą kolejką 9 miejsce w tabeli i 17 punktów na ich koncie.

 

Nasz typ: – na trybunach jak na ten poziom rozgrywek powinno być ciekawie, na boisku zapewne mniej, ŁKS ten mecz wygra.

 

Zapraszamy na kolejną zapowiedź już za tydzień, a jeśli czas pozwoli po weekendzie spróbujemy zrobić podsumowanie 13 kolejki!

Zachęcamy do udania się na mecze w swoich miastach i wspierania lokalnego futbolu. To tu grają Wasi przedstawiciele i warto ich wspierać swoją obecnością czy dopingiem. Meczów w TV jest zdecydowanie więcej – wybierzecie sobie coś w innym terminie! Do zobaczenia! 🙂

Please follow and like us:
error